Το δεύτερο μεγάλο ματς της 23ης αγωνιστικής της Super League δεν ανέδειξε νικητή. Πανιώνιος και ΑΕΚ αναδείχθηκαν ισόπαλοι, 1-1, στη Νέα Σμύρνη, με τα γκολ των Αραούχο (38΄) και Μασούρα (59΄). Μπορεί ο Πανιώνιος να χάλασε το σερί των 4 συνεχόμενων νικών που είχε κάνει, ωστόσο αν κάποιος από το συγκεκριμένο ματς είναι κερδισμένος αυτός είναι ο Πανιώνιος. Ο Πανιώνιος μπορεί να μην κατάφερε να πάρει την νίκη αλλά χτύπησε διπλά με αυτόν τον βαθμό , αφενός γιατί πλησίασε στις 2 νίκες τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό και βάζει φωτιά στην υπόθεση τίτλου και αφετέρου γιατί προκάλεσε ζημιά στην <<Ένωση>> που έμεινε 2 βαθμούς πίσω από την 5η Ξάνθη και έχασε έδαφος στην μάχη των play off. Στο πρώτο 45λεπτο υπήρξε το γκολ που έφερε μπροστά στο σκορ την Ένωση , αν και το παιχνίδι ήταν νωθρό με τον Πανιώνιο να αμύνεται συνεχώς και την ΑΕΚ να μην ”περνάει” μπαλιές στην επίθεση. Στην επανάληψη ο <<Δικέφαλος>> φάνηκε να μην μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο και ο Πανιώνιος βρήκε τους διαδρόμους κάνοντας γκολ τις φάσεις του στο 59′ με τον Μασούρα. Από εκεί και πέρα ο Μάνταλος έχασε τεράστια ευκαιρία να κάνει το 1-2 και παραλίγο να το πληρώσει η ομάδα του με δύο φάσεις που ο Πανιώνιος δεν κατάφερε να πετύχει τέρμα. Μεγάλη ευκαιρία έχασε ο Πανιώνιος στο 72΄ με τον Μπάρκα να σταματά τον Μπεν που πλάσαρε από πολύ κοντά, ενώ και πάλι οι Νεοσμυρνιώτες ήταν αυτοί που «άγγιξαν» το 2-1 στο 87΄ με τον Ταπόκο.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Βλάνταν Μιλόγεβιτς): Γιαννιώτης, Βλάχος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Τασουλής, Κόρμπος, Σιώπης, Μασούρας (80΄ Ταπόκο), Μασούντ, Φούντας (45΄λ.τρ. Γεσίλ), Μπεν (90΄+1 Γκιοατά)

ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Μπάρκας, Κολοβέτσιος, Βράνιες, Λαμπρόπουλος, Ντίντακ, Σιμόες, Γιόχανσον, Αϊντάρεβιτς (84΄ Πέκχαρτ), Μάνταλος, Χριστοδουλόπουλος (66΄ Αλμέιδα), Αραούχο (79΄ Μπακασέτας)