Τεράστια νίκη για την γυναικεία ομάδα των Λύκων Αιγιαλείας με σκορ 6-1, απέναντι στην εκπρόσωπο της Ζακύνθου Δόξα Πηγαδακίων στο Δημοτικό Στάδιο Αβύθου για την 2η αγωνιστική εξ αναβολής της Γ’ Εθνικής Γυναικών, στην πρώτη τους εμφάνιση εντός έδρα μπροστά στον κόσμο του Αιγίου.

Τα κορίτσια από την αρχή του αγώνα,παρόλο που βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 0-1 από νωρίς, επέβαλλαν στην συνέχεια τον ρυθμό τους παίζοντας με πάθος και δύναμη και δεν έδωσαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στον αντίπαλο τους, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια στο ημίχρονο με σκορ 3-1. Στην επανάληψη σημείωσαν ακόμα 3 γκολ για να φτάσουν σε αυτή την πολύ σπουδαία νίκη και το πρώτο ‘τρίποντό τους’ στο πρωτάθλημα.Μάλιστα σημειώθηκε και το πρώτο χατ-τρικ της ομάδας από την παίκτρια Αλεξία Παπαδοπούλου.Σκόρερ για την ομάδα των Λύκων ήταν η Γιάννα Λαλιώτη(1),Σοφία Νικολάου(1),Αλεξία Παπαδοπούλου(3) και Ορσαλία Μητροπούλου(1).

Σύνθεση ομάδας: Μαστροκουκου Νατάσα, Ρεκουνά Μαρίνα (48′ Φιλιππάτου Ειρήνη), Νικολάου Δέσποινα, Παπαδοπούλου Ελένη, Κριτάκη Βάσια (48′ Χριστοπούλου Μαριάννα), Νικολάου Χριστίνα, Μητροπούλου Ορσαλία, Γιαννοπούλου Τριάδα, Λαλιώτη Γιάννα, Παπαδοπούλου Αλεξία, Νικολάου Σοφία.