Ο Ολυμπιακός γνώρισε την ήττα από τον Πανιώνιο με 0-1. Ο Πανιώνιος άνοιξε το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Μασούρα και έκτοτε είχαμε έναν επιθετικό, αλλά ανορθόδοξο μονόλογο του Ολυμπιακού, που  όμως έβρησκε… τοίχος πάνω στην καλοστημένη άμυνα του «Ιστορικού». Δύο δοκάρια είχαν οι γηπεδούχοι, έΈνα με τον Καρντόσο στο 25’ και ένα με τον Ντε Λα Μπέγια στο 71’. Ωστόσο, πιο απειλητικός ήταν ο Πανιώνιος, ειδικά στα τελευταία λεπτά που βρήκε ανοιχτούς διαδρόμους, στον οποίο μάλιστα δόθηκαν ανύπαρκτα οφ-σάϊντ, στερώντας του ένα δεύτερο τέρμα.

Οι πρωταθλητές Ελλάδας πλέον στρέφουν το βλέμμα τους στον επαναληπτικό με τον Ατρόμητο για το Κύπελλο Ελλάδας, ενώ οι «κυανέρυθροι» συνεχίζουν να… ονειρεύονται.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Λεάλι, Ντε Λα Μπέγια, Παρέδες (68’ Μανθάτης), Βιάντα, Ντα Κόστα, Ρομαό (75’ Μπουχαλάκης), Ανδρούτσος, Σεμπά, Ελιουνούσι (61’ Ανσαριφάρντ), Φορτούνης, Καρντόσο

Πανιώνιος: Μπαντής, Τασουλής, Οικονόμου, Βλάχος, Γκιοατά, Κόρμπος, Σιώπης, Φούντας, Μασούρας, Σαββίδης (80’ Καθάριος), Γεσίλ (61’ Μαχμούτοβιτς)