Η ομάδα Νέων του Παναιγιαλείου γνώρισε την εκτός έδρας ήττα από την αντίστοιχη του ΟΦΗ με 1-0. Το νικητήριο τέρμα για τους γηπεδούχους το πέτυχε ο Σταυρακάκης, στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης. Οι «μελανόλευκοι» του Ηρακλείου είχαν ακόμα δύο καλές ευκαιρίες να πετύχουν ένα επιπλέον γκολ, με μεγαλύτερη το δοκάρι, έπειτα από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πλευράκη, στο 16΄του ματς.

Από μεριά πάντως του Παναιγιαλείου, οι παίκτες μας προσπάθησαν να αντιδράσουν, έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο και αν ήταν λίγο πιο τυχεροί θα μπορούσαν είχαν πετύχει το γκολ της ισοφάρισης, στις καθυστερήσεις του ματς , όταν ο Βλάχος από πλεονεκτική θέση πλάσαρε άουτ.

Παναιγιάλειος (Χρήστος Παρασκευόπουλος): Καρακίτσος, Αλντίνι, Καφεντζής, Κόλα, Σακελλαρόπουλος, Ζησιμόπουλος, Σπυρόπουλος (72΄Βλάχος), Κουτρόπουλος (66΄Αγγελόπουλος), Ροδόπουλος (56΄Χύσα), Τζιτζιφάκος, Δημητρέλης (81΄Σύψας).