Την εντός έδρας ήττα γνώρισε ο Ήφαιστος/Αχιλλέας Αιγιαλείας από την Ε.Α. Παραλίας με 61-75. Η Αιγιώτικη ομάδα μπήκε δυνατά στο παρκέ και με… όπλο την άμυνα της τελείωσε το πρώτο 10λεπτο προηγούμενη με 13-12. Ωστόσο, το δεύτερο 10λεπτο ήταν και το… καταστροφικό, όπου ουσιαστικά κόστισε και την ήττα, αφού τελείωσε με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με 26-35. Στην επανάληψη, η ομάδα του Αιγίου προσπάθησε να επανακάμψει αλλά τελικά δεν τα κατάφερε, αφού το τρίτο 10λεπτο τελείωσε υπέρ της φιλοξενούμενης ομάδας με 44-53, ενώ στο τελευταίο 10λεπτο, παρόλο την προσπάθεια των γηπεδούχων να γυρίσουν το ματς, τελείωσε με 61-75 δίνοντας έτσι μια υπερπολύτιμη νίκη στην Ε.Α.Παραλίας.

Ήφαιστος/Αχιλλέας Αιγιαλείας – Ε.Α Παραλίας  61-75

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:  13-12,  26-35,  44-53,  61-75.

ΗΦΑΙΣΤΟΣ/ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ(Δούσκας): Μανωλόπουλος 15(1), Ράπτης 13, Βαγενάς 9(1), Παπαδόπουλος 7, Γιαννίκας 2, Γαστουνιώτης 5(1), Γιούπης 5(1), Σπ. Ιατρόπουλος 2, Παπαναστασίου 3(1), Λ. Ιατρόπουλος, Σμοϊλης.

Ε.Α. ΠΑΡΑΛΙΑΣ (Αναστασόπουλος): Ζαφείρης, Σιδέρης 3, Καρακάσης 13(1), Αντωνόπουλος 17(3), Καλίγας 3(1), Κυριακόπουλος, Φραντζής, Τόγιας 17(1), Κάψαλος 10, Αποστολόπουλος, Κωστόπουλος 2, Αμπαδιωτάκης 10.