Η Ακράτα επικράτησε, έπειτα από πολύ καλή εμφάνιση, στη παράταση, της πρωτοπόρου Δάφνη Δαφνίου με 92-86. Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα και να το κρατήσουν(21-31) μέχρι και το τέλος του πρώτου 10λεπτου, ενώ μάλιστα, η Δάφνη Δαφνίου κατάφερε να το διατηρήσει(36-46) και στο δεύτερο 10λεπτο.

Στην επανάληψη όμως, οι «κιτρινόμαυροι» με τη βοήθεια και της έδρας τους, κατάφεραν με αντεπίθεση διαρκείας, αλλά και με καλή άμυνα, να μειώσουν το σκορ και να κλείσουν το τρίτο 10λεπτο υπολειπόμενοι ενός πόντου(61-62). Το τέταρτο και τελευταίο 10λεπτο ήταν συγκλονιστικό, με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ. Μάλιστα, οι δύο ομάδες τελείωσαν το ματς ισόπαλες(75-75) και χρειάστηκε το έξτρα 5λεπτο της παράτασης ώστε Ακράτα και Δάφνη Δαφνίου να … λύσουν τις διαφορές τους. Εν τέλει, οι «κιτρινόμαυροι» ήταν πιο ψύχραιμοι στη παράταση, έπαιξαν καλύτερα και με τη βοήθεια του κόσμου τους, κατάφεραν να πάρουν τη μεγάλη νίκη επί της Αθηναϊκής ομάδας, με 92-86.

Δεκάλεπτα: 21-31, 36-46, 61-62, 75-75(κ.α.), 92-86 (παρ.)

Ακράτα (Ζωντός): Λάππας 17 (1), Λάφης 9, Βεσκούκης 30 (3), Μανταλβάνος Κ. 7, Κατωπόδης 14 (2), Μαλλής 8 (2), Μανταλβάνος Γ. 3, Ολύμπιος 4 (1)

Δάφνη Δαφνίου (Δεσποτάκης): Θεοδοσίου 8 (2), Κωνσταντώνης 14 (3), Γκίνης 22 (4), Μιχαλόπουλος 17 (2), Κορρές 1, Φιλιππόπουλος 10 (1), Τσελεμπής 14.