Ο Κεραυνός αιγίου νίκησε εντός έδρας την ένωση Ιλίου για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος, σε αντίθεση με την ακράτα που δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε- εκτός έδρας- από την πρωτοπόροΔάφνη Δαφνίου.

Τα αποτελέσματα 11ης αγωνιστικής:

ΚΑΟ Κορίνθου– Ερμιονίδα 65-52
Δάφνη Δαφνίου-Ακράτα 74-68
Καλαμάτα-Γλαύκος 65-71
Άρης Πετρούπολης-Ίκαρος Ν. Σμύρνης (αναβολή)
Κεραυνός Αιγίου-Ένωση Ιλίου 82-78
Πορφύρας-Πεύκη 64-63
Αχαγιά 82– Ίκαρος Καλλιθέας 80-68
Ρεπό: Έσπερος ΑΟΠΑ

Τα φύλλα αγώνα:

Πορφύρας-Πεύκη 64-63
Δεκάλεπτα: 11-18, 40-28, 51-48, 64-63
Διαιτητές: Σκαλτσής, Καλογριάς
Πορφύρας (Παύλος): Παλτόγλου 8 (2), Στεφανής 10, Παπαφωτίου, Οικονόμου 8 (1), Βούλγαρης 17 (2), Ιορδάνου, Καλαμαράς 5 (1), Σίμος 7, Μπάρμπαρης 6, Ντόκος 3, Τρίγκας.
Πεύκη (Κοντομηνάς): Κυριαζόπουλος 3 (1), Τσαμπής 17 (2), Μελάς 5 (1), Πατωνίδης 5 (1), Τάγαρης 9, Σημαιόπουλος 14 (2), Κουκάκης 8, Ίβκοβιτς, Χασάπης 2

ΚΑΟΚ-Ερμιονίδα 65-52
Δεκάλεπτα:18-16, 33-28, 49-38, 65-52
Διαιτητές: Αναστασίου-Λύρας (Ζάρκος)
ΚΑΟ Κορίνθου(Βουρνάς):  Κωνσταντίνου 8, Σακελλαράκης 4, Πράτης 19(1), Κεφαλάς 14(1), Παβλίσεβιτς 13(1), Σταυρόπουλος 4, Θωμόπουλος, Κατσαμάκης 3, Μαγκώνης, Δανιή
Α.Ο. Ερμιονίδας (Καλαϊτζάκης Α. – Σκορδής Ι.): Ευστρατίου Παν. 4(1),Αγγελής 2,Θωμάς 8,Μαναριωτής 7(1) ,Γκολέμης 3(1),Βανδώρος ,Κορίζης 9,Ευστρατίου 4,Γιαννακόπουλος 3, Διαμαντόπουλος 12

Καλαμάτα-Γλαύκος 65-71
Δεκάλεπτα:14-22, 26-41, 51-57, 65-71
Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ.-Ραχιώτης (Πετράκης Μιχ.)
Καλαμάτα (Γιαννακόπουλος): Αντωνόπουλος, Κίσσας 12(4), Λουρμπέας 10, Σκοπέτος 5(1), Μαγιντόμπε 6(2), Σπηλιώτης, Γεωργανάς 4, Μπάκας 11,  Τσικούρης 9(1), Δελής 8(1), Κουτίβας
Γλαύκος(Πολυδωρόπουλος): Λιβιεράτος , Σερέτης 19(2) , Λαμπρόπουλος 9,Πολυδωρόπουλος 4(1), Παπαβασιλόπουλος 9(3),Καλλής 17(3) , Γιαλελής 2, Λιούρδης 4 ,Αναγνωστόπουλος 7

Κεραυνός Αιγίου-Ένωση Ιλίου 82-78
Δεκάλεπτα: 22-19, 33-38, 59-56, 82-78
Διαιτητές: Σταθόπουλος, Ζιώγας
Κεραυνός Αιγίου (Καραγιάννης): Στογιάνοβιτς 6 (1), Χριστοδουλόπουλος 5 (1), Φωτίου 30 (5), Σούλης, Σκλάβος 15 (3), Αγγελόπουλος 10 (1), Καραγιάννης 14, Σκόνδρας 2, Δούρος.
Ένωση Ιλίου (Καράμπελας): Βαϊδάκης 17 (2), Μπέλλας Ι. 17 (4), Αρχιμανδρίτης, Φουντάς 11 (3), Πανουσόπουλος Θ., Τσολάκης 18 (1), Μπέλλας Ο. 10 (1), Πανουσόπουλος Κ. 2, Στρατομήτρος 3 (1), Βαλσαμούλης, Γεωργιάδης.

Αχαγιά ’82-Ίκαρος Καλλιθέας 80-68
Δεκάλεπτα: 26-12, 44-39, 57-56, 80-68
Διαιτητές: Μακρής, Καρανικόλα
Αχαγιά ‘82 (Δεραός): Μοσχοβάκης 10, Στάνκοβιτς, Σταμόπουλος 8, Γατσούλης 6 (2), Νικολάου 12, Χαμηλός 4, Τσινόπουλος 12 (1), Λυκούδης, Δαβάνης 13, Νικολόπουλος 15, Σέρμπος.
Ίκαρος Καλλιθέας (Πανούλιας): Καράμπελας 4, Αλεξανδρόπουλος, Οικονομάκης 8, Σάλεχ, Ψαράς, Καλεμτζάκης 4, Τσατάς 3, Μπελίτσης 18, Αρναουτάκης 8 (1), Τζέμης 7, Σταθόπουλος 11.

Δάφνη Δαφνίου-Ακράτα 74-68
Δεκάλεπτα: 20-9, 37-26, 61-42, 74-68
Διαιτητές: Φάκαρος, Μπανασάκης
Δάφνη Δαφνίου (Δεσποτάκης): Μαυροειδής, Παπαδόπουλος, Ρώης, Θεοδοσίου 3 (1), Κωνσταντώνης 9 (1), Παλλάντζας 1, Γκίνης 12 (2), Αθανασάκης, Μιχόπουλος 16 (2), Κορρές 2, Φιλιππόπουλος 21 (1), Τσελεμπής 10 (1).
Ακράτα (Ζίζηλας): Λαφης 8, Ολύμπιος 3 (1), Κατωπόδης 11, Μανταλβάνος Κ. 4, Μανταλβάνος Γ. 5, Μπιτσάκος, Οικονομόπουλος 3 (1), Μάλλης 5 (1), Βεσκούκης 11, Γιόβας, Λάπας 18 (1), Πολυδέρας.

Η βαθμολογία (σε 11 αγώνες):
1. Δάφνη Δαφνίου 21 (10-1)
2. Έσπερος ΑΟΠΑ 18 (8-2)*
3. ΚΑΟΚ 17 (7-3)*
4. Γλαύκος 17 (7-3)*
5. Ίκαρος Ν.Σ. 16 (7-2)**
6. Ένωση Ιλίου 16 (6-4)*
7. Ακράτα 15 (5-5)*
8. Καλαμάτα 15 (4-7)
9. Αχαγιά ’82 15 (5-5)*
10. Πορφύρας 15 (5-5)*
11. Ίκαρος Κ. 14 (3-8)
12. Κεραυνός Αιγίου 14 (4-6)*
13. Ερμιόνη 12 (2-8)*
14. Πεύκη 12 (1-10)
15. Αρης Πετρ. 11 (2-7)**
(*) Έχουν ένα ματς λιγότερο.
(**) Έχουν δύο ματς λιγότερα.

Η επόμενη αγωνιστική (12η, 08/01/17):

Ακράτα-ΚΑΟ Κορίνθου
Γλαύκος-Δάφνη Δαφνίου
Ερμιονίδα-Άρης Πετρούπολης
Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Κεραυνός Αιγίου
Ένωση Ιλίου-Πορφύρας
Πεύκη-Αχαγιά 82
Ίκαρος Καλλιθέας-Έσπερος ΑΟΠΑ
Ρεπό: Καλαμάτα

Σχόλια

Σχόλια

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ