Με  νίκη προχώρησε ο Κεραυνός Αιγίου, ο οποίος επικράτησε εύκολα του Ίκαρου Καλλιθέας με 78-65. Αντίθετα, η Ακράτα γνώρισε εκτός έδρας ήττα στο τοπικό ντέρμπι από τον Γλαύκο με 65-59. Σήμερα, η Καλαμάτα φιλοξενεί την Ερμιόνη και αύριο η αυλαία της 9ης αγωνιστικής πέφτει με το ματς Δάφνη Δαφνίου – Ίκαρος Ν. Σμύρνης.

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής:

Κεραυνός Αιγίου – Ίκαρος Καλλιθέας  78-65

Γλαύκος – Ακράτα    65-59

ΚΑΟΚ – Ένωση Ιλίου 60-59

Άρης Πετρούπολης – Πεύκη   82-69

Πορφύρας – Έσπερος ΑΟΠΑ 53-63

Καλαμάτα – Ερμιονίδα (5/12, 16:00)

Δάφνη Δαφνίου – Ίκαρος Ν. Σμύρνης (6/12,19:45)

Ρεπό: Αχαγιά 82

Τα φύλλα αγώνα:

Γλαύκος-Ακράτα 65-59
Δεκάλεπτα: 15-10, 34-30, 47-45, 65-59
Διαιτητές:Σπυρόπουλος-Σκαλτσής (Κωστής)
Γλαύκος(Πολυδωρόπουλος): Λιβιεράτος , Σερέτης 7(1) , Λαμπρόπουλος 15(1), Αδαμόπουλος ,  Πολυδωρόπουλος 5(1), Παπαβασιλόπουλος 9(2), Σταυράκης, Καλλής 2 , Παλλαδινός,  Λιούρδης 13(1) ,Αναγνωστόπουλος 14(1)
Ακράτα (Βαρβιτσιώτης, Ζίζηλας):Σαρίκας, Λάππας 12, Λαφης 15,  Ολύμπιος,  Κατωπόδης 6 , Μανταλβάνος Κώστας 4, Μανταλβάνος  Γεράσιμος,  Μπιτσάκος, Οικονομόπουλος,  Μαλλης 6(2),  Βεσκούκης 16(1)

Πορφύρας-Έσπερος ΑΟΠΑ 53-63
Δεκάλεπτα:
 16-18, 29-38, 43-47, 53-63
Διαιτητές: Μαντήλας, Ζιώγας
Πορφύρας (Παύλος): Παλτόγλου 2, Στεφανής 14, Παπαφωτίου, Οικονόμου, Βούλγαρης 18 (1), Πρέκας, Ιορδάνου 2, Καλαμαράς 8 (2), Σίμος 2, Ντόκος 2, Μπάρμπαρης 5, Κωνσταντίνου.
Έσπερος Α.Ο.Π.Α (Γκοργκολής): Φραντζής 10 (3), Λαμπρόπουλος Δ. 10 (2), Ροκανάς 3 (1), Θανόπουλος 9 (2), Αγγελόπουλος 8, Οικονομόπουλος 13, Λυμπέρης 8, Παπανικολόπουλος 2.

Κεραυνός Αιγίου- Ίκαρος Καλλιθέας 78-65
Δεκάλεπτα:
 17-23, 40-40, 58-51, 78-65
Διαιτητές: Ρίζος, Ντάνος
Κεραυνός Αιγίου (Καραγιάννης): Στογιάνοβιτς 10, Χριστοδουλόπουλος, Κάντας, Φωτίου 22 (3), Ζυγάς, Σούλης 2, Σκλάβος 14, Αγγελόπουλος 16 (2), Καραγιάννης 11, Σκόνδρας 3 (1).
Ίκαρος Καλλιθέας (Πανούλιας): Καράμπελας 16 (1), Οικονομάκης, Ζεγκίνογλου 4, Ψαράς 4 (1), Καλεμτζάκης 6 (1), Τσατάς, Μπελίτσης 9 (1), Αρναουτάκης 17(2), Τζέμης 7, Σαλέχ, Σταθόπουλος 2.

Άρης Πετρούπολης-Πεύκη 82-69
Δεκάλεπτα: 19-17, 43-29, 64-56, 83-69
Διαιτητές: Τσάτσης, Λαζαρίδης
Άρης Πετρούπολης (Παπαδόπουλος): Κεφάλας 9 (1), Βενιτουράκης 10 (2), Δρακόπουλος, Δρικόγιας 3, Κωνσταντίνου 3, Μπαζιώτης 5 (1), Μπούτρης, Κωνσταντακόπουλος 3 (1), Κυρίτσης 4, Τασούλας 10, Μακρόπουλος 15, Βεντούρης 20 (5).
Πεύκη (Κοντομηνάς): Κυριαζόπουλος 1, Τσαμπής 30 (2), Μελλάς 22 (3), Πατονίδης, Τάγαρης, Κεχρής 1, Κουκάκης 13, Ίβκοβιτς 2, Χασάπης , Πολύζος.

ΚΑΟ Κορίνθου-Ένωση Ιλίου 60-59
Δεκάλεπτα: 21-9, 32-23, 45-39, 60-59
Διαιτητές: Ξάνθος-Μαγκαφάς (Ζάρκος)
ΚΑΟ Κορίνθου(Βουρνάς):  Ράπτης, Κωνσταντίνου 3(1), Σακελλαράκης 13, Πράτης , Κεφαλάς 16(2), Παβλίσεβιτς 10(2), Δανιήλ 10(2), Σταυρόπουλος 4 , Μακρής 4, Θωμόπουλος, Καλύβας
Ένωση Ιλίου (Καράμπελας):  Βαϊδάκης 2, Μπέλλας Ι. 9(1), Αρχιμανδρίτης, Φουντάς 2, Πανουσόπουλος, Τσολάκης 24(3), Σκαλωμένος 4 Μπέλλας Ο. 12(1) Στρατομήτρος, Βαλσαμούλης 4, Γεωργιάδης 2.

Βαθμολογία 9ης αγωνιστικής:
1)Έσπερος ΑΟΠΑ  16(7-2)
2)Δάφνη Δαφνίου 15(7-1)*
3)Γλαύκος 15(6-3)
4)ΚΑΟΚ 14(6-2)*
5)Ίκαρος Ν. Σμύρνης  13(6-1)**
6)Ένωση Ιλίου 13(5-3)*
7)Αχαγιά 82  12(4-4)*
8)Καλαμάτα 12(4-4)*
9)Ακράτα 12(4-4)*
10)Πορφύρας 12(4-4)*
11)Ίκαρος Καλλιθέας 11(2-7)
12)Κεραυνός Αιγίου 11(3-5)*
13)Άρης Πετρούπολης 10(2-6)*
14)Πεύκη 9(0-9)
15)Ερμιονίδα 8(1-6)**
Με (*) έχουν 1 αγώνα λιγότερο
Με (**) έχουν 2 αγώνες λιγότερους

Επόμενη αγωνιστική (11/12):
Ίκαρος Ν. Σμύρνης-ΚΑΟΚ
Ερμιονίδα- Δάφνη Δαφνίου
Ακράτα- Καλαμάτα
Ένωση Ιλίου- Άρης Πετρούπολης
Πεύκη- Κεραυνός Αιγίου
Ίκαρος Καλλιθέας- Πορφύρας
Έσπερος ΑΟΠΑ-Αχαγιά 82
Ρεπό: Γλαύκος

Σχόλια

Σχόλια

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ