Έγινε σήμερα η κλήρωση του πρωταθλήματος μπάσκετ της Γ’ Εθνικής. Στο πρώτο όμιλο του Νότου όπου συμμετέχουν και οι 5 ομάδες της ΕΣΚΑ-Η (Ακράτα, Αχαγιά ’82, Ληξούρι, Παναχαϊκή, Γλαύκος) η πρεμιέρα όσον αφορά την Ακράτα θα είναι στην Αργολίδα με αντίπαλο την Ερμιόνη, ενώ θα έχουμε και το πρώτο Αχαϊκό ντέρμπι ανάμεσα στην Παναχαϊκή και την Αχαγιά.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του 1ου Ομίλου:

1η Αγωνιστική – 13/10/19

ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ – ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ
ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ – ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ
ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ – ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ
ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ – ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΓΕ – ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82

2η Αγωνιστική – 20/10/19

ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ – ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ – ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ
ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ
ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ – ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ – ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ
ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82 – ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ – ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΓΕ

3η Αγωνιστική – 27/10/19

ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ – ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ
ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ
ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ – ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ – ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ – ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΓΕ
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ – ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ

4η Αγωνιστική – 03/11/19

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ
ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ – ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ – ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ
ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82 – ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΓΕ – ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ – ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ – ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ

5η Αγωνιστική – 10/11/19

ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ – ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ
ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ – ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΓΕ
ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ – ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ – ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ
ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ

6η Αγωνιστική – 24/11/19

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ – ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ
ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82 – ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΓΕ – ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ – ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ – ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ
ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ – ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ
ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ

7η Αγωνιστική – 01/12/19
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ – ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82
ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ – ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΓΕ
ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ – ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ
ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ – ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ

8η Αγωνιστική – 08/12/19

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΓΕ – ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ – ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ
ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ – ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ
ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82 – ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ – ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ
ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ

9η Αγωνιστική – 15/12/19

ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ – ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ
ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ – ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ
ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ – ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ – ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ
ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ – ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΓΕ
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ – ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82
ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

10η Αγωνιστική – 22/12/19

ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ – ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ
ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ – ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ – ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΓΕ – ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ
ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82 – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ – ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ

11η Αγωνιστική – 05/01/20

ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ – ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ – ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ – ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ – ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ
ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΓΕ
ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ – ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82

12η Αγωνιστική – 12/01/20

ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ – ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ
ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ – ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ
ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ – ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΓΕ – ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ
ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82 – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

13η Αγωνιστική – 19/01/20

ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ – ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ – ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82
ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ – ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ – ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ
ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ – ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ – ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΓΕ

 

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ