Ο Κεραυνός Αιγίου επικράτησε, έστω και δύσκολα, της Καλαμάτα΄80 με 76-70. Οι Αιγιώτες δεν έπιασαν καλή απόδοση στο σημερινό ματς και σε συνάρτηση με την αστοχία από τα 6.75, τρόμαξαν για να φτάσουν στη νίκη. Χαρακτηριστικό του παιχνιδιού ήταν οι διαφορές υπέρ της φιλοξενούμενης ομάδας που έφτασαν σε διψήφια νούμερα, καθώς και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου, το οποίο βρήκε τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ με 32-36.

Ωστόσο, οι “κυανοκίτρινοι” ανέκαμψαν στην επανάληψη και κατάφεραν εν τέλει να φτάσουν στη δεύτερη διαδοχική του νίκη, με το τελικό 76-70 να φέρνει ανακούφιση στις τάξεις της Αιγιώτικης ομάδας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-16, 31-36, 57-52, 76-70.

Κεραυνός Αιγίου (Οικονομάκης): Πολυδωρόπουλος 7 (1), Οικονομόπουλος 2, Φωτίου 9, Μαναβόπουλος 12, Γκόβας 16 (1), Καραγιάννης 2, Γκιζόγιαννης 28 (1), Χριστοδουλόπουλος, Αναστασόπουλος, Ζυγάς, Σωτηρόπουλος, Σταθακόπουλος.

Καλαμάτα ’80 (Κορόγωνας): Πέτρου 2, Παπαγεωργίου 10 (2), Χατζής 4, Μπάτζιος 16 (1), Βούλγαρης 24, Αρβανίτης 9, Μέντης 5 (1).