Ούτε τώρα κατάφερε ο Κεραυνός Αιγίου να πάρει το πρώτο του εκτός έδρας «ροζ» φύλλο αγώνα, γνωρίζοντας την ήττα από τον Ίκαρο Καλλιθέας με 77-71. Οι Αιγιώτες βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το πρώτο δεκάλεπτο με 22-16, ενώ το ημίχρονο βρήκε τους «κυανοκίτρινους» πίσω στο σκορ με 34-24. Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Κεραυνός αύξησε τα ποσοστά του στην επίθεση, αλλά δεν κατάφερε να μειώσει στο τέλος; Της περιόδου, αφού οι γηπεδούχοι κράτησαν την υπέρ τους διαφορά(50-39). Ωστόσο, η ομάδα του Αιγίου έκανε την αντεπίθεση της στο τελευταίο δεκάλεπτο και κατάφερε να μειώσει στον πόντο(72-71) ένα λεπτό πριν τελειώσει το ματς. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι είδαν τη ταύχη να τους… χαμογελάει και με ένα τυχερό τρίποντο, που βρήκε στόχο με ταμπλό, και δύο βολές κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 77-71.

Τα δεκάλεπτα: 22-16, 34-24, 50-39, 77-71

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Χαριτάτος): Μπουργάνος 9 (1), Βάρσος, Οικονομάκης 3 (1), Ψάρας 20 (4), Αλεξανδρόπουλος 1, Μπελίτσης 1, Καλεμτζάκης 17 (3), Τσατάς 2, Σάλεχ 2, Αρναουτάκης 3, Σταθόπουλος 19.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ (Οικονομάκης): Στογιάνοβιτς 13 (2), Ζυγάς, Χριστοδουλόπουλος 3 (1), Φωτίου 16 (1), Σκλάβος 17 (1), Αγγελόπουλος 7 (1), Σκόνδρας 14 (1), Καραγιάννης.