Δεν μπορεί εκτός έδρας ο Κεραυνός Αιγίου. Οι Αιγιώτες έχασαν από τον Άρη Πετρούπολης με 60-54, ενώ σε όλο σχεδόν τον αγώνα ήταν μπροστά στο σκορ. Χαρακτηριστικά είναι τα 10λεπτα, στα οποία οι “κυανοκίτρινοι” ήταν μπροστά στο σκορ(17-21, 29-33, 42-47), πλην του τελευταίου 10λεπτου(60-54), γνωρίζοντας έτσι και την ήττα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής:

ΚΑΟΚ-Πορφύρας 85-50

Δάφνη Δαφνίου-Αχαγιά ’82 85-59

Καλαμάτα-Έσπερος ΑΟΠΑ 55-66

Γλαύκος-Ίκαρος Καλλιθέας 86-88

Ακράτα-Πεύκη 77-73

Ερμιόνη-Ένωση Ιλίου 60-65

Άρης Πετρούπολης-Κεραυνός Αιγίου  60-54

Ρεπό: Ίκαρος Ν. Σμύρνης

 

Τα Φύλλα αγώνα:

ΚΑΟΚ-Πορφύρας 85-50

Δεκάλεπτα: 15-15, 36-20, 61-38, 85-50

Διαιτητές: Μακρής, Καρανικόλα

ΚΑΟΚ (Νικητόπουλος): Μπακέας 6 (2), Κωνσταντίνου 18 (4), Σακελλαράκης 4, Κατσαμάκης 10 (2), Πράτης 5 (1), Κεφαλάς 4, Παβλίσεβιτς 6 (1), Δανιήλ 16 (2), Θωμόπουλος, Σταυρόπουλος 4, Ράπτης, Μακρής 12.

Πορφύρας (Πιτσικάλης): Σίμος 1, Πάλτογλου 3 (1), Στεφανής 5 (1), Παπαφωτίου 2, Βούλγαρης 12 (1), Πρέκας, Ιορδάνου, Καλαμαράς 13 (2), Μπαρμπαρής, Οικονόμου 8 (2), Κωνσταντίνου, Ντόκος 6.

 

Δάφνη Δαφνίου-Αχαγιά ’82 85-59

Δεκάλεπτα: 19-21, 46-40, 59-51, 85-59

Διαιτητές: Μπανασάκης, Κατσαπρακάκης

Δάφνη Δαφνίου (Δεσποτάκης): Μαυροειδής, Πατάτας 2, Ρώης, Θεοδοσίου 12 (4), Κωνσταντώνης 8 (2), Παλλαντζάς, Γκίνης 10 (1), Αθανασάκης 3, Μιχόπουλος 7 (1), Κορρές 15 (1), Φιλιππόπουλος 9, Τσελεμπής 19 (1).

Αχαγιά ’82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 14, Σταμόπουλος, Γατσούλης, Νικολάου 4, Χαμηλός 12 (3), Τσινόπουλος 3, Λυκούδης, Λαμπρόπουλος 2, Δαβάνης 11, Νικολόπουλος 13.

 

Καλαμάτα-Έσπερος ΑΟΠΑ 55-66

Δεκάλεπτα: 11-19,26-33,41-54, 55-66

Διαιτητές: Τσαχάκης, Αναστασίου

Καλαμάτα (Γιαννακόπουλος): Αντωνόπουλος, Κίσσας 6 (2),Κονταργύρης,  Μπάκας 14, Τσικούρης 10, Μαγιντοπέ 3 (1), Σπηλιώτης, Δελής 10, Σκοπέτος 2, Τριανταφυλλόπουλος 6 (2), Γεωργανάς 2, Κουτίβας 2.

Έσπερος ΑΟΠΑ (Γκοργκόλης): Διαμαντόπουλος, Φραντζής 21 (4), Λαμπρόπουλος 4, Ροκανάς 9 (1), Θανόπουλος 10 (2), Παπαγεωργίου, Παπανικολόπουλος, Πελεκούδας 3, Λυμπέρης 3 (1), Αγγελόπουλος 3, Οικονομόπουλος 13.

 

Γλαύκος –Ίκαρος Καλλιθέας 86-88

Δεκάλεπτα: 17-29, 39-43, 65-65-86-88

Διαιτητές: Ρίζος, Μπακετέα

Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Σερέτης 11 (1), Λαμπρόπουλος 17 (1), Αδαμόπουλος, Πολυδωρόπουλος 2, Παπαβασιλόπουλος 4, Σταυράκης 2, Κάλλης 17 (5), Λιούρδης 5, Αναγνωστόπουλος 28.

Ίκαρος Καλλιθέας (Χαριτάτος): Καράμπελας 22 (3), Μπούργανος 14 (1), Ψαράς 7 (1), Οικονομάκης 5 (1), Καλεμτζάκης 16 (3), Τσάτας 4, Σάλεχ 12, Αρναουτάκης 8.

 

Ακράτα –Πεύκη 77-73

Δεκάλεπτα: 18-21, 39-39, 63-52, 77-73

Διαιτητές: Νάστος, Τσιμπούρης

Ακράτα (Ζωντός): Λάππας 17 (2), Ολύμπιος, Κατωπόδης, Πολυδέρας, Μανταλβάνος Γ. 8, Λαφής 19, Οικονομόπουλος, Μάλλης 9 (3), Μανταλβάνος Κ. 2, Βεσκούκης 22.

Πεύκη (Κοντομηνάς): Πατωνίδης, Τσαμπής 17 (1), Κυριαζόπουλος 6 (2), Κεχρής, Μελάς 20 (2), Σημαιόπουλος 11 (1), Κουκάκης 4, Τάγαρης 15.

 

Ερμιόνη-Ένωση Ιλίου 60-65

Δεκάλεπτα: 19-17, 26-39, 47-50, 60-65

Διαιτητές: Νάκας, Ασηκαμάκη

Ερμιόνη (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου Πετ. 10 (2), Αγγελής 13 (1),Θωμάς 4, Αμπάλοφ , Γκολέμης 1, Βανδώρος , Δεβελέκος , Δημαράκης, Ευστρατίου 16, Τζουμάκας, Διαμαντόπουλος 12 (2), Πουλής 4.

Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 12 (2), Μπέλλας Ι. 11 (2), Αρχιμανδρίτης, Φουντάς 18 (4), Πανουσόπουλος Θ. 2, Τσολάκης 5 (1), Σκαλωμένος 6, Μπέλλας Ο. 5, Στρατομήτρος, Βαλσαμούλης 6, Γεωργιάδης.

 

Άρης Πετρούπολης-Κεραυνός Αιγίου 60-54

Δεκάλεπτα: 17-21, 29-33, 42-47, 60-54

Διαιτητές: Σταθόπουλος, Μαρίγλη

Άρης Πετρούπολης (Παπαδόπουλος): Κεφάλας 9 (1), Βεντουράκης, Δρακόπουλος 5, Σταύρος 7, Δρικόγιας, Κωνσταντίνου 8 (1), Μπαζιώτης 5, Μπούτρης 10, Τασούλας 2, Μακρόπουλος 14, Βεντούρης.

Κεραυνός Αιγίου (Κοτσώνης): Στογιάνοβιτς 2, Δούρος, Χριστοδουλόπουλος, Φωτίου 21 (1), Σούλης, Σκλάβος 14 (1), Αγγελόπουλος 12 (1), Σκόνδρας 5 (1), Καραγιάννης.

 

Βαθμολογία (Σε 18 αγώνες)

1. Δάφνη Δαφνίου 34

2. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 31

3. Έσπερος ΑΟΠΑ 31

4. ΚΑΟΚ 29

5. Ακράτα 29

6. Ένωση Ιλίου 28

7. Γλαύκος 28

8. Αχαγιά ‘82 26

9. Κεραυνός Αιγίου 25

10. Άρης Πετρούπολης 23

11. Ίκαρος Καλλιθέας 23

12. Πορφύρας 23

13. Ερμιόνη 23

14. Πεύκη 23

15. Καλαμάτα 23

*Οι ΚΑΟΚ, Ένωση Ιλίου, Άρης Πετρούπολης και Ίκαρος Ν. Σμύρνης έχουν από 1 αγώνα λιγότερο.

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ