Ο Κεραυνός Αιγίου ηττήθηκε εντός έδρας από τον Ίκαρο Καλλιθέας και συνεχίζει να θέλει μία νίκη στους αγώνες που απομένουν για την παραμονή.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες είχαν σχετική ευκολία στο σκοράρισμα, ήταν κοντά στο σκορ με 18-21. Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν και το χρονικό διάστημα που η ομάδα του Ίκαρου… ξέφυγε στο σκορ και πήρε διαφορά ασφαλείας, κλείνοντας το ημίχρονο στο +12 (25-37).  Το τρίτο δεκάλεπτο πάντως, ήταν και το  καθοριστικό για τους φιλοξενούμενους, αφού η διαφορά άγγιξε τους 20 πόντους, κλείνοντας εν τέλει στο -17 (38-55). Ωστόσο , στο πρώτο πεντάλεπτο του τέταρτου και τελευταίου δεκαλέπτου, οι «κυανοκίτρινοι» προσπάθησαν να κάνουν τη μεγάλη ανατροπή με τον Αγγελόπουλο, χωρίς όμως η προσπάθεια αυτή να… καρποφορήσει. Τελικά, παρ’ όλη τη προσπάθεια, η διαφορά αυξήθηκε ξανά υπέρ των φιλοξενούμενων, οι οποίοι πήραν και τη νίκη με 58-74.

Δεκάλεπτα: 18-21, 25-37,  38-55, 58-74.

Κεραυνός Αιγίου (Οικονομάκης): Στογιάνοβιτς 10 (2), Δούρος 6 (2), Φωτίου 15 (3), Ζυγάς, Σκλάβος 6, Αγγελόπουλος 17 (3), Σκόνδρας 2, Καραγιάννης 2.

Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Παπαδάτος): Βλάχος, Μελισσουργός 2, Βελιζιώτης 5, Γραμματικός 25 (3), Βούζας 14 (4), Λάβαρης 2, Δορκοφίκης 8 (2), Μιχαλόπουλος 13, Παπαδάκης 5.