Τη νίκη πανηγύρισε η Ακράτα επί της Καλαμάτας με 61-55, σε αντίθεση με τον Κεραυνό Αιγίου που γνώρισε την εκτός έδρας ήττα από την Πεύκη με 82-75.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής:

Ίκαρος Ν. Σμύρνης – Κ.Α.Ο.Κ 63-60

Ερμιονίδα- Δάφνη Δαφνίου 51-67

Ακράτα – Καλαμάτα 61-55

Ένωση Ιλίου – Άρης Πετρούπολης 90-79

Πεύκη – Κεραυνός Αιγίου 82-75

Ίκαρος Καλλιθέας – Πορφύρας 74-73

Έσπερος Α.Ο.Π.Α. – Αχαγιά  75-65

Ρεπό: Γλαύκος

Τα φύλλα αγώνα:

Έσπερος Α.Ο.Π.Α – Αχαγιά ’82  75-65

Τα δεκάλεπτα: 23-15, 34-33, 57-62, 75-65
Διαιτητές: Χρηστίδης – Λαζαρίδης
Έσπερος ΑΟΠΑ (Σπύρος Γκοργκόλης): Φραντζής 18 (3), Λαμπρόπουλος 4, Ροκανάς 4, Θανόπουλος 13 (2), Παπαγεωργίου 4, Πελεκούδας, Λυμπέρης 11 (3), Αγγελόπουλος 4, Οικονομόπουλος 16, Παπανικολόπουλος 1.
Αχαγιά ’82 (Σπύρος Δεράος): Μοσχοβάκης 21 (2), Στάνκοβιτς, Σταμόπουλος 12, Γατσούλης 12 (3), Νικολάου 2, Χαμηλός 5 (1), Τσινόπουλος Λυκούδης, Δαβάμης 15 (2), Νικολόπουλος 1.

Α.Ο. Ερμιονίδας – Α.Ο.Δάφνη Δαφνίου 51-67
Τα δεκάλεπτα:17-19, 33-43,45-57,51-67
Διαιτητές: Κρεστενίτης – Κανελόπουλος
Α.Ο.Ερμιονίδας(Καλαϊτζάκης Α. – Σκορδής Ι.): Ευστρατίου Πετ. 8(2),Αγγελής 8,Θωμάς 1,Μαναριωτής ,Γκολέμης 3(1),Βανδώρος 1,Δεβελέκος ,Κορίζης 10,Ευστρατίου 9,Αμπάλοφ,Γιαννακόπουλος , Διαμαντόπουλος 11(2).
Α.Ο.Δάφνη Δαφνίου (Δεσποτάκης Μ.): Μαυροειδής 2,Πατάτας,Ρώης,Θεοδοσίου 3(1),Κωνσταντώνης 13(3),Παλλάντζας,Γκίνη 18(2),Αθανασάκης 8,Μιχόπουλος 8(1),Κορρές 6,Φιλιππόπουλος,Τσελεμπής 9(1).

Ίκαρος Ν. Σμύρνης- Κ.Α.Ο.Κ 63-60
Δεκάλεπτα:12-19, 31-24, 51-45, 63-60
Διαιτητές: Ρίζος-Τσιμπούρης (Χασάπης)
Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Παπαδάτος): Μελισσουργός 6, Βελιζιώτης 8(2), Κανάς, Γραμματικός 10(1), Βούζας 8(1), Λάβαρης, Πασπαλάς, Δορκοφίκης 3, Μιχαλόπουλος 5, Δαρμογιάννης 16(2), Παπαδάκης 7(1)
ΚΑΟ Κορίνθου(Βουρνάς): Κωνσταντίνου 2, Σακελλαράκης 4, Πράτης 8(2), Κεφαλάς 15(2), Παβλίσεβιτς 14(1), Σταυρόπουλος 2, Θωμόπουλος 4, Καλύβας, Μαγκώνης

Ένωση Ιλίου- Άρης Πετρούπολης 90-79
Δεκάλεπτα: 18-17, 40-38, 63-54, 90-79
Διαιτητές: Χρηστίδης Π., Κονταράτος
Ένωση Ιλίου (Καράμπελας): Βαϊδάκης 8, Μπέλλας Ι. 16 (4), Κατσαρός, Φουντάς 13 (2), Πανουσόπουλος, Τσολάκης 22, Τζορμπατζόγλου, Μπέλλας Ο. 21 (1), Τσιάπουλας 2, Μαζιάνης 2, Βαλσαμούλης 6, Γεωργιάδης.
Άρης Πετρούπολης (Παπαδόπουλος): Κεφάλας 10 (2), Βενιτουράκης 7 (1), Δρακόπουλος 2, Δρικόγιας 2, Κωνσταντίνου 6, Μπαζιώτης 2, Μπούτρης 2, Κωνσταντακόπουλος 3 (1), Κυρίτσης 3, Τασούλας 10, Μακρόπουλος 25, Βεντούρης 7 (2).

Ακράτα-Καλαμάτα 61-55
Δεκάλεπτα:12-15, 30-27, 43-33,61-55
Διαιτητές: Μαραμής-Πλιάκας (Κοκορδάτος)
Ακράτα (Βαρβιτσιώτης, Ζίζηλας): Λαφης 9, Ολύμπιος 5(1), Κατωπόδης 11 , Μανταλβάνος Κώστας 5, Μανταλβάνος Γεράσιμος 4, Μπιτσάκος 4, Οικονομόπουλος 3(1), Μαλλης 6, Βεσκούκης 12(1), Σακελλαρίου 2
Καλαμάτα (Γιαννακόπουλος): Αντωνόπουλος, Κίσσας 3 (1), Λουρμπέας , Σκοπέτος 7(1), Μαγιντόμπε 9(1), Σπηλιώτης, Γεωργανάς 3, Μπάκας 12, Τσικούρης 14 (2), Δελής 7, Παθιάκης

Ίκαρος Καλλιθέας- Πορφύρας 74-73
Δεκάλεπτα: 16-21, 38-36, 63-54, 74-73
Διαιτητές: Τσάτσης, Λύρας
Ίκαρος Καλλιθέας (Πανούλιας): Καράμπελας 12 (2), Μουργάνος, Βάρσος, Οικονομάκης, Ζεγκίνογλου 2, Ψαράς 5 (1), Καλεμτζάκης 8, Τσατάς, Μπελίτσης 17 (1), Αρναουτάκης 10, Τζέμης 19, Σταθόπουλος 2.
Πορφύρας (Παύλος): Παλτόγλου, Στεφανής 10 (2), Παπαφωτίου, Οικονόμου 8 (2), Βούλγαρης 22 (1), Πρέκας, Ιορδάνου, Καλαμαράς 9 (3), Σίμος 7 (1), Ντόκος 11, Μπάρμπαρης 6.

Πεύκη- Κεραυνός Αιγίου 82-75
Δεκάλεπτα: 22-21, 46-42, 64-55, 82-75
Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Μαυρατζάς
Πεύκη (Κοντομηνάς): Κυριαζόπουλος 3 (1), Τσαμπής 11, Μελλάς 22 (4), Πατωνίδης 3 (1), Τάγαρης 2, Κεχρής, Σημαιόπουλος 18 (1), Κουκάκης 21, Ίβκοβιτς, Χασάπης.
Κεραυνός Αιγίου (Καραγιάννης): Στογιάνοβιτς 8, Χριστοδουλόπουλος 8 (1), Κάντας 3 (1), Φωτίου 19 (2), Ζυγάς, Σούλης, Σκλάβος 14 (2), Αγγελόπουλος 7 (1), Καραγιάννης 12, Σκόνδρας 4, Δούρος

Η βαθμολογία της 10ης αγωνιστικής:
1)Δάφνη Δαφνίου 19 (9-1)
2)Έσπερος 18 (8-2)
3)Ίκαρος Ν. Σμύρνης 16 (7-2)*
4)Γλαύκος 15 (6-3)*
5)Ένωση Ιλίου 15 (6-3)*
6)ΚΑΟΚ 15 (6-3)*
7)Ακράτα 14 (5-4)*
8)Καλαμάτα 14 (4-6)
9)Πορφύρας 13 (4-5)*
10)Αχαγιά 82 13 (4-5)*
11)Ίκαρος Καλλιθέας 13 (3-7)
12)Κεραυνός Αιγίου 12 (3-6)*
13)Άρης Πετρούπολης 11 (2-7)*
14)Ερμιονίδα 11 (2-7)*
15)Πεύκη 11 (1-9)

Με (*) έχουν έναν αγώνα λιγότερο

Το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής(18/12):

Κ.Α.Ο.Κ. – Ερμιονίδα
Δάφνη Δαφνίου – Ακράτα
Καλαμάτα – Γλαύκος
Άρης Πετρούπολης – Ίκαρος Ν. Σμύρνης
Κεραυνός Αιγίου – Ένωση Ιλίου
Πορφύρας – Πεύκη
Αχαγιά 82 – Ίκαρος Καλλιθέας

Ρεπό: Έσπερος Α.Ο.Π.Α.

 

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ