Η Ακράτα ήταν η νικήτρια στο τοπικό ντέρμπι με τον Κεραυνό Αιγίου αφού επικράτησε με 82-70. Το παιχνίδι ήταν πραγματικό ντέρμπι για 30 λεπτά, με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ. Μάλιστα, οι Αιγιώτες στο πρώτο και στο δεύτερο δεκάλεπτο είχαν βρεθεί μπροστά στο σκορ (1ο 21-22, 2ο 56-57), αλλά τελικά οι “κιτρινόμαυροι” ήταν αυτοί που με… ξέσπασμα στο τελευταίο 10λεπτο, πήραν το ροζ φύλλο αγώνα.

Δεκάλεπτα:21-22, 39-38, 56-57, 82-70

Ακράτα (Ζίζηλας): Λάφης 10, Ολύμπιος 10(2), Κατωπόδης, Μανταλβάνος Κ. 11, Μανταλβάνος Γ. 2, Μαλλής 13(3), Βεσκούκης 18(1), Λάππας 18 (1), Πολύδερας, Μπιτσάκος, Γιοβάς, Οικονομόπουλος.

Κεραυνός Αιγίου (Κοτσώνης – Αρβανίτης): Στογιάνοβιτς 7(2), Δούρος, Κόλλιας, Χριστοδουλόπουλος 4, Κάντας, Φωτίου 13, Σούλης, Σκλάβος 27(5), Αγγελόπουλος 11(1), Καραγιάννης 2, Σκόνδρας 6(1), Κουκουλομάτης.