Ο Κεραυνός Αιγίου γνώρισε την εκτός έδρας ήττα στις λεπτομέρειες από τον Έσπερο Πατρών. Στα υπόλοιπα ματς, η πρωτοπόρος Δάφνη Δαφνίου ηττήθηκε στην έδρα της Ένωση Ιλίου, ο ΚΑΟΚ νίκησε εκτός έδρας την Πεύκη, ο Γλαύκος και η Αχαγιά’ 82 επικράτησαν της Ερμιόνης εκτός έδρας και του Πορφύρα εντός αντίστοιχα, ενώ Ίκαρος Καλλιθέας και Ίκαρος  Ν. Σμύρνης πήραν τα ροζ φύλλο αγώνα, σε δύο εκπληκτικά ματς, επί της Καλαμάτας και του Άρη Πετρούπολης.

Ρεπό αυτή την αγωνιστική είχε η ομάδα της Ακράτας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής:

Έσπερος ΑΟΠΑ – Κεραυνός Αιγίου  74-70

Πεύκη – ΚΑΟ Κορίνθου  70-78

Ένωση Ιλίου – Δάφνη Δαφνίου  87-75

Ίκαρος Ν. Σμύρνης – Καλαμάτα 70-68

Ερμιονίδα – Γλαύκος      61-83

Ίκαρος Καλλιθέας – Άρης Πετρούπολης 51-49

Αχαγιά 82 – Πορφύρας  71-65

Ρεπό: Ακράτα

 

Τα φύλλα αγώνα:

Ίκαρος Καλλιθέας-Άρης Πετρούπολης 51-49
Δεκάλεπτα: 10-11, 25-20, 37-35, 51-49
Διαιτητές: Στρέμπας, Καλογριάς
Ίκαρος Καλλιθέας (Πανούλιας): Καράμπελας, Μπουργάνος, Οικονομάκης, Ζεγκίνογλου, Ψαρράς 16 (4), Καλεμτζάκης 11 (1), Τσατάς 4 (1), Μπελίτσης 5, Αρναουτάκης 5, Τζέμης 8, Σαλέχ, Σταθόπουλος 2.
Άρης Πετρούπολης (Παπαδόπουλος): Κεφαλάς 2, Βενιτουράκης 1, Δρακόπουλος 3, Δρικόγιας 2, Κωνσταντίνου 3, Μπαζιώτης 12 (2), Κωνσταντακόπουλος 3 (1), Κυρίτσης 5 (1), Τασούλας 2, Μακρόπουλος 13, Βεντούρης 3.

Αχαγιά ‘82-Πορφύρας 71 – 65 (61-61 κ.α.)
Δεκάλεπτα: 15 – 13, 30 – 29, 46-49, 61-61, 71-65
Διαιτητές: Νάστος, Τσιμπούρης
Αχαγιά ‘82 (Δεραός): Δαβάνης 4, Χαμηλός 16 (4), Σταμόπουλος 15, Μοσχοβάκης 12 (1), Νικολόπουλος 13, Γατσούλης 8 (2), Τσινόπουλος 1, Στάνκοβιτς 2.
Πορφύρας (Παύλος): Παλτόγλου 4, Στεφανής 12, Οικονόμου 15 (5), Βούλγαρης 21 (1), Πρέκας 2, Ιορδάνου 1, Σίμος 5 (1), Ντόκος 2, Μπάρμπαρης 3.

Πεύκη-ΚΑΟΚ 70-78
Δεκάλεπτα:17-24, 31-37, 59-48, 70-78
Διαιτητές: Σταθόπουλος-Μακρόπουλος (Λημνιάτης)
Πεύκη (Κοντομηνάς):  Κυριαζόπουλος  2, Τσαμπής 20 (1), Μελλάς 5 (1), Σημαιόπουλος 12(1), Τάγαρης 16, Κεχρής , Κουκάκης 9, Ίβκοβιτς 2, Χασάπης 4, Τσάκος.
ΚΑΟ Κορίνθου(Βουρνάς):  Κωνσταντίνου, Σακελλαράκης 15, Πράτης 6 (2), Κεφαλάς 21, Παβλίσεβιτς 9(1), Δανιήλ 10(1), Σταυρόπουλος 4 (1), Μακρής 13(1)

Ένωση Ιλίου-Δάφνη Δαφνίου 87-75 
Δεκάλεπτα: 21-32, 47-45, 68-58, 87-75
Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Κόλλιας
Ένωση Ιλίου (Καράμπελας): Βαϊδάκης 7, Μπέλλας Ι. 16 (5), Αρχιμανδρίτης, Φουντάς 21 (5), Πανουσόπουλος, Τσολάκης 13 (1), Σκαλωμένος 12 (1), Μπέλλας Ο. 15 (2), Στρατομήτρος, Βαλσαμούλης 2, Γεωργιάδης 1.
Δάφνη Δαφνίου (Δεσποτάκης): Ρώης, Θεοδοσίου 4, Κωνσταντώνης 12 (1), Παλαντζάς 4, Γκίνης 17 (2), Αθανασάκης, Κορρές 9 (1), Φιλιππόπουλος 9 (1), Τσελεμπής 20 (4).

Ερμιόνη-Γλαύκος 61-83
Δεκάλεπτα: 22-20, 32-40, 43-60, 61-88
Διαιτητές: Φασόλης, Φραγγούλη
Ερμιόνη (Καλαϊτζάκης-Σκορδής): Ευστρατίου Πετ. 2,Αγγελής 2,Θωμάς 2,Μαναριωτής 5(1),Γκολέμης 1,Βανδώρος 9,Δεβελέκος ,Κορίζης 4,Ευστρατίου 19,Τζουμάκας,Γιαννακόπουλος 4, Διαμαντόπουλος 13(1).
Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Βαγγέλης, Σερέτης 15 (1), Λιβιεράτος, Λαμπρόπουλος 18 (3), Αδαμόπουλος 19 (2), Πολυδωρόπουλος 4, Παπαβασιλόπουλος 13 (3), Γιαλελής 4, Καλλής 3, Παλλαδινός 1, Λιουρδής 3, Αναγνωστόπουλος 3.

Έσπερος ΑΟΠΑ-Κεραυνός Αιγίου 74-70
Διαιτητές: Ραχιώτης και Αναστασίου.
Δεκάλεπτα: 24-14, 44-37, 57-50, 74-70.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Γκοργολής):  Φραντζής 13 (2), Λαμπρόπουλος 7 (1), Ροκανάς 4, Θανόπουλος 9 (3), Παπαγεωργίου, Τρυφωνόπουλος, Λαμπρόπουλος 7 (1), Αγγελόπουλος 13, Οικονομόπουλος 15, Παπανικολόπουλος 6 (1).
ΚΕΡΑΥΝΟΣ (Καραγιάννης):  Στογιάνοβιτς 7 (1), Χριστοδουλόπουλος 7 (1), Κάντας 3 (1), Φωτίου 20 (3), Ζυγάς, Σούλης, Σκλάβος 14 (2), Αγγελόπουλος 12 (2), Καραγιάννης 2, Σκόνδρας 5.

Ίκαρος Ν. Σμύρνης- Καλαμάτα 70-68
Δεκάλεπτα: 26-16, 40-35, 58-49, 70-68
Διαιτητές: Καρανικόλα-Χατζημάρκος
Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Παπαδάτος) Μελισσουργός 14, Καννάς, Γραμματικός 16 (2), Βούζας 8, Λάβαρης, Δορκοφίκης 16 (1), Μιχαλόπουλος 8, Δαρμογιάννης 4, Παπαδάκης 4, Πασπαλάς
Καλαμάτα (Γιαννακόπουλος): Αντωνόπουλος, Κίσσας 3 (1), Μπάκας 13, Τσικούρης 14 (1), Μαγιντόμπε 8 (2), Σπηλιώτης, Γεωργανάς 8, Σκοπέτος 1, Παθιάκης, Τριανταφυλλόπουλος 12 (1), Δελής 9 (1)

Η βαθμολογία της 8ης αγωνιστικής:
1)Δάφνη Δαφνίου 15(7-1)
2)Έσπερος ΑΟΠΑ 14(6-2)
3)Ίκαρος Ν. Σμύρνης 13(6-1)
4)Γλαύκος 13(5-3)
5)ΚΑΟ Κορίνθου 12(5-2)
6)Ένωση Ιλίου 12(5-2)
7)Καλαμάτα 12(4-4)
8)Αχαγιά 82 12(4-4)
9) Ακράτα 11(4-3)
10)Πορφύρας 11(4-3)
11)Ίκαρος Καλλιθέας 10(2-6)
12)Κεραυνός Αιγίου 9(2-5)
13)Άρης Πετρούπολης 8(1-6)
14)Ερμιονίδα 8(1-6)
15)Πεύκη 8 (0-8)

Το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής(4/12):
ΚΑΟ Κορίνθου-Ένωση Ιλίου
Δάφνη Δαφνίου-Ίκαρος Ν. Σμύρνης
Καλαμάτα-Ερμιονίδα
Γλαύκος-Ακράτα
Άρης Πετρούπολης-Πεύκη
Κεραυνός Αιγίου- Ίκαρος Καλλιθέας
Πορφύρας-Έσπερος ΑΟΠΑ
Ρεπό: Αχαγιά 82

 

 

Σχόλια

Σχόλια

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ