Ολοκληρώθηκαν πριν από λίγη ώρα τα παιχνίδια για το κύπελλο ερασιτεχνών.

Ο Ατρόμητος Πατρών πήρε το εισιτήριο της πρόκρισης απέναντι στον Δαβουρλή, επικρατώντας με 3-1. Σκόρερ για την ομάδα των Ζαρουχλεΐκων ήταν οι Ανδριέλος στο 29′ και Μαντάς 40′, 62′. Το τέρμα για τους γηπεδούχους που είχαν προηγηθεί στο 25΄πέτυχε ο Βογιατζής

Ο Κεραυνός Αγ. Βασιλείου που θα είναι και ο αντίπαλος του Ατρομήτου (σε ουδέτερο γήπεδο) νίκησε τη Θύελλα Πατρών με 2-0. Σκόρερ για την ομάδα Κεραυνού ήταν οι  Τσάτος στο 12′ και Νάτσης με πέναλντι στο 30′ λεπτό.

Στο Ρίο το Πάτραι με το εύστοχο κτύπημα πέναλντι του Αναγνώστου στο 21ο λεπτό πήρε το εισιτήριο για τον 2ο ημιτελικό απέναντι στην Δόξα παραλίας και περιμένει να μάθει τον αντιπαλό του από το παιχνίδι που θα γίνει αύριο με την Νίκη Προαστίου να φιλοξενεί τον Παναιγιάλειο (15:00).