Η Θύελλα Αιγίου είχε εξ’ αρχής δύσκολη αποστολή, αφού αντιμετώπιζε εκτός έδρας τον πρωτοπόρο και αήττητο του πρωταθλήματος, Πανμοβριακό Ριόλου.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να απλοποιήσουν τα πράγματα από το ημίχρονο, όταν και προηγήθηκαν με τρία γκολ διαφορά. Το 1-0 έγινε με το… καλημέρα(1΄) του ματς με τον Παπουτσή, το 2-0 πραγματοποιήθηκε στο 19΄με σκόρερ τον Νιφορόπουλο, ενώ το 3-0 το διαμόρφωσε ο Κουλούρης στο 34΄του αγώνα. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και στην επανάληψη με αποτέλεσμα να πετύχουν ακόμα τρία τέρματα.

Ο Πανμοβριακός έκανε το 4-0 στο 49΄ με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Νιφορόπουλου, στο 68΄ ο Φωτόπουλος ανέβασε κι’ άλλο τον δείκτη του σκορ, ενώ και ο Γ. Λιάκος στο 79΄ του παιχνιδιού, πραγματοποίησε το 6-0, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση.

Θύελλα Αιγίου: Ασημακόπουλος, Γκοτσόπουλος, Ραμπούσγια, Δαυλάς (46΄ Σκιαδάς), Μανέτας, Νταλάκος, Διαμαντόπουλος, Γιαννόπουλος, Λιάτος (57΄ Ασπρούκος), Μάλλιος (64΄ Σανδραβέλης), Μητρόπουλος (46΄ Μαρινάκης)