Η Θύελλα Αιγίου ήταν καταιγιστική και συνάμα εντυπωσιακή, στο σημερινό εκτός έδρας παιχνίδι με τον Λέων Αλισσού, πανηγυρίζοντας μεγάλη νίκη(7-1). Το συγκρότημα του Κυριάκου Αθανασίου κατατρόπωσε τον Λέων και ουσιαστικά πανηγύρισε την παραμονή της στην Α΄Κατηγορία, αφού πλέον χρειάζεται έναν βαθμό στα δύο εναπομείναντα παιχνίδια που απομένουν.

Στα αγωνιστικά, η Θύελλα  άνοιξε το σκορ μόλις στο 5΄με τον Διαμαντόπουλο, για να απαντήσουν οι γηπεδούχοι τέσσερα λεπτά(9΄) αργότερα με τον Αλεξόπουλο. Ωστόσο, η συνέχεια ανήκε αποκλειστικά στην Αιγιώτικη ομάδα. Πιο συγκεκριμένα, στο 14΄οι Αιγιώτες πήραν εκ νέου το προβάδισμα με τον Σπηλιωτόπουλο, ενώ μόλις ένα λεπτό αργότερα(15΄) ο Διαμαντόπουλος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3-1. Ο Σπηλιωτόπουλος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα πραγματοποίησε το 4-1, αποτέλεσμα που έμεινε έως την ανάπαυλα.

Στην επανάληψη, ο Διαμαντόπουλος, στο 54΄του ματς,  πετυχαίνοντας χατ-τρικ πραγματοποίησε το 5-1, ενώ ο Αθανασίου στο 60΄ έκανε το εκθαμβωτικό 6-1. Το… κερασάκι στην τούρτα για την Θύελλα Αιγίου το έβαλε ο Μητρόπουλος, στο 67΄της αναμέτρησης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής:

Λέων Αλισσού – Θύελλα Αιγίου 1-7 (9΄ Αλεξόπουλος / 5΄, 15΄, 54΄ Διαμαντόπουλος, 14΄, 32΄ Σπηλιωτόπουλος, 60΄ Αθανασίου, 67΄ Μητρόπουλος)

Πήγασος Μπεγουλακίου – Φωστήρας Οβρυάς 6-1