Η φθίνουσα πορεία του Απόλλωνα Αιγίου συνεχίστηκε και σήμερα στα Ζαρουχλέϊκα, εκεί όπου η Αιγιώτικη ομάδα γνώρισε την ήττα με σκορ 3-1 από την Αναγέννηση Πατρών, αν και ήταν μπροστά στο σκορ στο ημίχρονο.

Οι φιλοξενούμενοι του Γιάννη Παλαιολογόπουλου που πλέον δεν μπορούν να σηκώσουν κεφάλι με τίποτα, αφού προέρχονται από 7 συνεχόμενες ήττες με την σημερινή και πλέον πολύ δύσκολα θα καλύψουν διαφορά 7 πόντων από τον Λέοντα Αλισσού, ουσιαστικά 8 πόντων καθώς ο τελευταίος έχει και το goal average, 5 στροφές πριν το φινάλε του φετινού πρωταθλήματος.

Και όμως ο Απόλλωνας που και σε αυτό το ματς παρατάχτηκε με πολλές και σοβαρές ελλείψεις, άλλωστε δώδεκα παίκτες ήσαν όλοι και όλοι και μάλιστα αναγκάστηκε να αγωνιστεί στο τελευταίο εικοσάλεπτο με τον 59χρονο!!! Κώστα Καραγιαννάκη, προηγήθηκε στο 18΄ με τον Χρήστο Ράπα (1ο φετινό), ένα προβάδισμα που το διατήρησε μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι που έπαιξαν για τον εαυτό τους, αλλά και για την αξιοπιστία του πρωταθλήματος, βγήκαν μαζικά στην επίθεση μη έχοντας κάτι να χάσουν και αυτή η υπεροχή τους καρποφόρησε με τρία τέρματα.

Στο 51΄ πρώτα έφερε το παιχνίδι στα ίσα ο Έντουαρντ Γκίνετ (4ο φετινό) και στην συνέχεια έφθασαν στην ολική ανατροπή στο 62΄ με τον Ραφαήλ Σκιαδαρέση (7ο φετινό) και στο 77΄ με τον Τάσο Κατσαρέλια (6ο φετινό).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΙΓΙΟΥ: Παπαδημητρόπουλος, Τζόβολος, Μπακατσέλος, Παπαβραμόπουλος, Μικές (70΄ Καραγιαννάκης), Ράπας, Σανδραβέλης, Μυλωνάς, Βερβέρογλου, Θεοτοκάτος, Σπηλιωτόπουλος.