Στο τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι του ο Απόλλωνας Αιγίου γνώρισε την ήττα στο γήπεδο της Ροδιάς από τον Ατρόμητο Πατρών με σκορ 2-1 και έτσι δεν μπόρεσε έστω και την τελευταία στιγμή να αμβλύνει κάπως τις εντυπώσεις του από το πικρό ποτήρι του υποβιβασμού στην 2η μόλις του παρουσία στην κορυφαία κατηγορία της Ε.Π.Σ.Α.

Οι φιλοξενούμενοι του Σάκη Πεφάνη εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρον την κακή ψυχολογία των αντιπάλων τους και μόλις στο 7΄ πήραν το προβάδισμα στο σκορ με τον Χρήστο Τζελέπη (3ο φετινό). Όμως δύο λεπτά αργότερα οι παίκτες του Απόλλωνα έστειλαν την μπάλα στ δίχτυα με τον Νίκο Παπαβραμόπουλο, όμως το γκολ αυτό δεν μέτρησε ποτέ, καθώς υποδείχτηκε ο σκόρερ σε θέση οφσαϊντ από την β΄ βοηθό κ. Αλεξία Σταθοπούλου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι του Γιάννη Παλαιολογόπουλου πήραν την πρωτοβουλία των κινήσεων και βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα στο 54΄ με τον Μάκη Θεοτοκάτο (4ο φετινό), που σημειωτέον είχε σκοράρει και στο ματς του Α΄ γύρου, όπου και εκεί είχε έρθει το ίδιο αποτέλεσμα (2-1) και να φθάσουν έτσι σε ένα θετικό αποτέλεσμα.

Δεν τα κατάφεραν αφού ο Ατρόμητος στο 74΄ πέτυχε και δεύτερο τέρμα με τον Παναγιώτη Γκότση (4ο φετινό) και έφθασε έτσι στην 13η φετινή νίκη του και 8η μακριά από τα Ζαρουχλέϊκα.

Όσον αφορά τώρα την παράδοση σε 4 αγώνες ο Απόλλωνας Αιγίου έχει 1 νίκη και 3 ήττες.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΙΓΙΟΥ: Παπαδημητρόπουλος, Τζόβολος, Θεοχαρόπουλος, Παπαβραμόπουλος, Βλάχος, Βερβέρογλου, Σανδραβέλης, Μυλωνάς, Θεοτοκάτος, Μπακατσέλος, Λαμπρόπουλος.