75'
Γκολ (με πέναλτι)
75'
Σύνοψη αγώνα

Με ένα πέναλτι του Ιωάννου στο 75' λεπτό της αναμέτρησης που αμφισβήτησαν έντονα οι φιλοξενούμενοι η Αθλητική Ένωση Αιγείρας νίκησε στο ντέρμπι των νεοφώτιστων την Αθλητική Ένωση Καλαβρύτων με 1-0.
Ισοροπημένο παιχνίδι με κυρίαρχο στοιχείο τις δυνατές μονομαχίες και  με τις δύο ομάδες να δημιουργούν πολλές φάσεις και στις 2 εστίες. Οι γηπεδούχοι μάλιστα πέντε λεπτά πριν σκοράρουν από τα έντεκα βήματα είχαν και ένα δοκάρι με τον Σακελλαρόπουλο (70').
Με τη χθεσινή της νίκη η ομάδα του Χρήστου Γκρέκα έπιασε την 7η θέση στο πρωτάθλημα έχοντας 7 βαθμούς αφήνοντας μια θέση πιο κάτω με 5 βαθμούς.

Στο τέλος του παιχνιδιού υπήρξαν έντονες αντιδράσεις από παράγοντες. παίκτες και προπονητές των φιλοξενουμένων που διαμαρτυρήθηκαν στον διαιτητή Φωκά τόσο για  πέναλτι, όσο και για τα λεπτά των καθυστερήσεων που κράτησε.