Δεν μπόρεσε να επαναλάβει τον περσινό θρίαμβό του στα Βραχνέϊκα ο Απόλλωνας Αιγίου, αφού γνώρισε την ήττα από τον τοπικό Διαγόρα με σκορ 3-0.

Οι γηπεδούχοι του Θόδωρου Πατρώνη όπως και στο πρώτο ματς που επικράτησαν στο Λιμνοχώρι, έτσι και σήμερα νίκησαν με το ίδιο σκορ και με την εμφάνισή τους αυτή έδειξαν ότι θα είναι από τις ομάδες εκείνες που θα διεκδικήσουν μέχρι το φινάλε το ένα και μοναδικό εισιτήριο ανόδου στην Γ΄ Εθνική.

Στο πρώτο μέρος κατάφεραν να πετύχουν ένα τέρμα στο 34΄ με τον Θόδωρο Μιχασηλίδη, ένα γκολ όμως στο οποίο διαμαρτύρονται έντονα οι φιλοξενούμενοι ότι δεν τηρήθηκε το fair play. Στην επανάληψη ουσιαστικά κλείδωσαν την δεύτερη σερί νίκη τους μέσα σε ένα πεντάλεπτο, όταν με το καλημέρα του δευτέρου ημιχρόνου ανέλαβε ο δράση ο κορυφαίος σκόρερ της κατηγορίας την περσινή περίοδο Γιάννης Σπανός ο οποίος στο 46΄ και στο 51΄ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Από πλευράς Απόλλωνα που ενδεχομένως να ήταν μία ήττα εντός προγράμματος, φάνηκε μετά το 3-0, όταν είχε και δύο δοκάρια στο 63΄ με τον Χένρι και στο 72΄ με τον Παναγιώτη Κόρδα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΙΓΙΟΥ: Παπαδημητρόπουλος, Τρακαδάς,  Παπαβραμόπουλος, Βερβέρογλου, Μικές, Κοτσαύτης, Κόρδας (88΄ Σανδραβέλης), Κάρμας (82΄ Μπακρόζης), Φαμπιάν, Χένρι (72΄Σέζαρ), Θεοτοκάτος