Χάρις στο τέρμα που πέτυχε ο Τσίφας στο 89΄λεπτο ο Πήγασος πήρε το πρώτο τρίποντο απέναντι στον Λέων Αλισσού με σκορ 2-1

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 3ο λεπτό με την κεφαλιά του Μπαλάση, αλλα οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 36ο με τον Αλεξόπουλο όταν πλάσαρε σε κενή εστία. Τελικά οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πανηγύρισαν όπως προαναφέραμε την πρώτη νίκη τους στο φετινό πρωταθλημα.

ΠΗΓΑΣΟΣ ΜΠΕΓ. (Κ. Τσιπιανίτης): Τρίγκας, Σ.Χριστόπουλος, Δ. Χριστόπουλος (82΄ Προύντζος), Γιαννακόπουλος, Χρονόπουλος, Γασπαρινάτος (50΄ λ.τ. Μπαρλάς) , Ρούντος (64΄ Τσίφας), Αθανασόπουλος, Αρφαράς, Σταυρόπουλος, Μπαλάσης.

ΛΕΩΝ ΑΛΙΣ. (Γ. Λεγάτος): Βέρρας, Κόκας, Γιαννόπουλος (30΄ λ.τ. Σολωμός), Ξ. Τραχάνης, Φ. Τραχάνης (46΄ λ.τ. Βαγγελάτος), Λαζανάς, Μπουρδανιώτης, Χριστόπουλος, Αλεξόπουλος, Ξυπολιάς, Νικολόπουλος.