Η Θύελλα Αιγίου άφησε πίσω της την βαριά ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής από την Αναγέννηση Πατρών και επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας του Δαβουρλή Κ.92 με 2-0. Το συγκρότημα του Κυριάκου Αθανασίου ήταν καλύτερο από τους φιλοξενούμενους. Μάλιστα, η ανωτερότητα αυτή της Θύελλας μετουσιώθηκε σε γκολ, στο 23ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Διαμαντόπουλος ευστόχησε από τα 11 βήματα, γράφοντας το 1-0.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά οι πσίκτες του Κυριάκου Αθανασίου συνέχισαν να ελέγχουν το παιχνίδι, με αποτέλεσμα να διπλασιάσουν τα τέρματα τους, στο 76΄του ματς, με ένα εκπληκτικό γκολ του Γιαννόπουλου. Πιο αναλυτικά, ο ποδοσφαιριστής της Αιγιώτικης ομάδας έγινε κάτοχος της μπάλας στο χώρο του κέντρου, ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν βγει σχεδόν όλοι στην επίθεση και με ωραίο σουτ έγραψε το 2-0 για την ομάδα του. Με αυτόν τον τρόπο λοιπόν, η Θύελλα Αιγίου πήρε τη-μεγάλη-νίκη που της δίνει, εκτός από βαθμολογική ανάσα και ψυχολογία εν όψει της δύσκολης συνέχειας του πρωταθλήματος.

Θύελλα Αιγίου: Ασημακόπουλος, Γκοτσόπουλος, Λαλαής, Δαυλάς, Μανέτας, Γιαννόπουλος, Διαμαντόπουλος, Νταλάκος (82΄Ραμπούσγια), Λιάτος (78΄Μαρινάκης), Μητρόπουλος(85΄Σκιάδας), Μάλιος (87΄Ασπρούκος).