Συνεχίζοντας την ανοδική της πορεία (3 νίκες, 2 ισοπαλίες) η Θύελλα Αιγίου συνέτριψε στο γήπεδο της Αβύθου την Αναγέννηση Πατρών με σκορ 4-1 και πλέον ισοβαθμεί στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με τον Ατρόμητο Πατρών.

Οι φιλοξενούμενοι του Νίκου Λέσση ήσαν αυτοί που αιφνιδίασαν τους αντιπάλους τους και πήραν κεφάλι στο σκορ αρκετά νωρίς, μόλις στο 5΄ με τον Γκίνετ (1ο φετινό).

Αυτό όμως αντί να υπνωτίσει τους παίκτες της Αιγιώτικης ομάδος φαίνεται ότι τους έδωσε το έναυσμα για μία αντεπίθεση διαρκείας, η οποία ξεκίνησε από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, αφού στο 33΄ και στο 39΄ ήρθε η ολική ανατροπή από τον Δημήτρη Μάζη με δύο προσωπικά τέρματα, που έφθασε τα 7 στο πρωτάθλημα, ενώ σκόραρε για 3ο συνεχόμενο παιχνίδι.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι του Κυριάκου Αθανασίου ανέβασαν μία επιπλέον ταχύτητα στην απόδοσή τους, πετυχαίνοντας δύο ακόμη τέρματα στο 54΄με τον Νίκο Διαμαντόπουλο (4ο φετινό) και στο 73΄ με τον Άκη Δημόπουλο (2ο φετινό).

Αξίζει να σημειωθεί ότι η Θύελλα Αιγίου έσπασε σήμερα μία δυσμενή παράδοση, καθώς σε 4 αγώνες με αντίπαλο την Αναγέννηση Πατρών απαριθμούσε ισάριθμες ήττες.

ΘΥΕΛΛΑ ΑΙΓΙΟΥ: Πράσινος, Δημόπουλος, Λαλαής (84΄ Αντ. Παξιμξάδης), Ι. Παξιμάδης, Σακελλαρόπουλος, Γιαννόπουλος, Γκοτσόπουλος, Σωτηρόπουλος, Διαμαντόπουλος, Μάζης (77΄ Νταλάκος), Kαραμήτσος (75΄ Αρβανίτης).