Καθυστερημένη κατά 90΄ ολόκληρα λεπτά έφθασε η Θύελλα Αιγίου στο θετικό αποτέλεσμα, αφού παραχώρησε  ισοπαλία με σκορ 1-1 στο γήπεδο της Αβύθου με αντίπαλο τον Ατρόμητο Πατρών.

Σε ματς θρίλερ λοιπόν εξελίχτηκε η σημερινή αναμέτρηση με τις δύο ομάδες να μοιράζονται σίγουρα γκολ και βαθμούς, όχι όμως και τις εντυπώσεις, γιατί η μεν Θύελλα έδειξε καλύτερη ομάδα στον αγωνιστικό χώρο, ο δε Ατρόμητος έχει να τα βάζει με την τύχη του, καθώς ισοφαρίστηκε λίγο πριν την εκπνοή.

Πάντως και οι δύο κράτησαν τα πρωτόκολλα…αφού οι μεν γηπεδούχοι παρέμειναν αήττητοι για 10ο συνεχόμενο παιχνίδι (5 νίκες, 5 ισοπαλίες), οι δε φιλοξενούμενοι παραμένουν η μοναδική αήττητη ομάδα του πρωταθλήματος (6 νίκες, 3 ισοπαλίες) μακριά από τα Ζαρουχλέϊκα.

Ο Ατρόμητος του Σάκη Πεφάνη και κόντρα στη ροή του αγώνα ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 58΄ με τον Χρήστο Τζελέπη, που άνοιξε λογαριασμό τερμάτων την φετινή περίοδο και η απάντηση ήρθε για την ομάδα του Κυριάκου Αθανασίου στο 90΄ από τον Νίκο Διαμαντόπουλο, φθάνοντας συνολικά τα 7 στο φετινό πρωτάθλημα.

Όσον αφορά τώρα την προϊστορία ανάμεσα στις δύο ομάδες η Θύελλα Αιγίου σε 6 αγώνες, έχει 1 νίκη, 2 ισοπαλίες και 3 ήττες.

ΘΥΕΛΛΑ ΑΙΓΙΟΥ: Πράσινος, Δημόπουλος, Λαλαής (75΄ Ι. Παξιμάδης), Αντ. Παξιμάδης, Σακελλαρόπουλος, Γιαννόπουλος (69΄ Νταλάκος), Kαραμήτσος, Σωτηρόπουλος, Διαμαντόπουλος, Μάζης ( 82΄ Μακρυγιαννάκης), Αρβανίτης