Η Θύελλα Αιγίου γνώρισε την ήττα από τον Ατρόμητο Πατρών με 5-2, στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄Κατηγορίας της Ε.Π.Σ.Α. Οι γηπεδούχοι ήραν το προβάδισμα στο 7΄της αναμέτρησης με τον Αθανασόπουλου, ενώ διπλασίασαν τα τέρματα τους εννέα λεπτά αργότερα(16΄) με τον Τζελέπη. Ωστόσο, η Αιγιώτικη ομάδα αντέδρασε και μείωσε με τον Διαμαντόπουλο στο 37΄.

Ο Ατρόμητος όμως, συνέχισε στο ίδιο τέμπο και στην επανάληψη, σκοράροντας ακόμα τρία τέρματα. Στο 58΄ο Αθανασόπουλος με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έγραψε το 3-1, στο 79΄ο Μπελεζάκης έκανε το 4-1, ενώ ο Παπαγεωργίου έκανε πέντε τα τέρματα της ομάδας του στο 88΄. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο τελικό 5-2 με σκόρερ τον Σπηλιωτόπουλο, στο 90΄του αγώνα

Θύελλα Αιγίου: Ασημακόπουλος, Μανέτας(60΄Μητρόπουλος) , Λαλαής, Νταλάκος(68΄Ασπρούκος), Ραμπούσγια, Λιάτος, Δαυλάς, Σπηλιωτόπουλος, Λιάτος, Διαμαντόπουλος(65΄Αθανασίου), Μάλιος(74΄Σανδραβέλης).