Η Θύελλα Αιγίου δεν κατάφερε να αποσπάσει ένα θετικό αποτέλεσμα στο γήπεδο του Προαστίου από την τοπική Νίκη, γνωρίζοντας την ήττα με 3-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ, μόλις στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Δήμα, ενώ στο 33΄του παιχνιδιού έκαναν δύο τα τέρματα τους με… δράστη τον Χαλκιόπουλο. Το συγκρότημα του Κυριάκου Αθανασίου ωστόσο, παρά την αρχική ψυχρολουσία  δεν παράτησε τον αγώνα, με αποτέλεσμα, πριν πάνε οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια και πιο συγκεκριμένα στο 45΄του ματς, να μειώσει σε 2-1 με τον Μητρόπουλο.

Η ομάδα του Αιγίου στην επανάληψη είχε την κατοχή της μπάλας και συνάμα τον έλεγχο του παιχνιδιού, προσπαθώντας να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης. Όμως, οι παίκτες της Θύελλας δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν κάποια μεγάλη φάση και να πετύχουν ένα δεύτερο τέρμα. Η προσπάθεια αυτή των φιλοξενούμενων, έγινε ακόμα πιο δύσκολη στο 80΄του ματς, όταν ο Δαυλάς αποβλήθηκε από τον αγώνα αντικρίζοντας την δεύτερη κίτρινη κάρτα, αφήνοντας την ομάδα του με αριθμητικό μειονέκτησα. Μάλιστα, η Νίκη Προαστείου δευτερόλεπτα πριν ο διαιτητής σφυρίξει για τελευταία φορά στο ματς, έπειτα από ωραία αντεπίθεση της και ωραίο σουτ του Καταβάτη, έκανε το τελικό 3-1(92΄).

Θύελλα Αιγίου: Ασημακόπουλος, Λαλαίς, Μανέτας (55΄Ραμπούσγια), Νταλάκος, Σπηλιωτόπουλος, Γιαννόπουλος, Δαυλάς, Μητρόπουλος (56΄Γκοτσόπουλος), Λιάτος, Διαμαντόπουλος, Μάλιος