Η Θύελλα Αιγίου δεν τα κατάφερε στην Πάτρα και γνώρισε την ήττα από την αντίστοιχη Θύελλα με 3-1, στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄Κατηγορίας της Ε.Π.Σ.Α. Στα αγωνιστικά, οι Πατρινοί άνοιξαν το σκορ με τον Λαζανά στο 21ο λεπτό της αναμέτρησης και δύο λεπτά αργότερα(23΄) διπλασίασαν τα τέρματα τους με δράστη τον Κουνάβη.

Το 3-0 για τους γηπεδούχους έκανε ο Θεοδοσόπουλος στο 86΄, για να μειώσουν οι Αιγιώτες με τον Δαυλά, στο τελικό 3-1, στο 91΄του αγώνα.

Θύελλα Πατρών – Θύελλα Αιγίου 3-1 (21΄ Λαζανάς, 23΄ Κουνάβης, 86΄ Θεοδοσόπουλος / 91΄ Δαυλάς)

Θύελλα Αιγίου (Κυριάκος Αθανασίου): Ψυχράμης, Δημόπουλος (66΄Μητρόπουλος), Λαλαής, Σωτηρόπουλος, Δαυλάς, Γιαννόπουλος (75΄Νταλάκος), Γκοτσόπουλος, Λιάτος (34΄λ.τ Μάλιος), Διαμαντόπουλος, Αρβανίτης, Σπηλιωτόπουλος.