Την πιο βαριά ήττα της στο φετινό πρωτάθλημα γνώρισε η Θύελλα Αιγίου, αφού ηττήθηκε στο Λιμνοχώρι από την τοπική ομάδα με 5-2 στο σκορ της αγωνιστικής και υποχώρησε στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι φιλοξενούμενοι του Κυριάκου Αθανασίου, όπως εύλογα άλλωστε μαρτυρά και το τελικό σκορ δεν μπήκαν σε καμία των περιπτώσεων στο πνεύμα του αγώνα και από την στιγμή που στο δεκάλεπτο είχαν ήδη δεχτεί δύο τέρματα, δεν υπήρχε περίπτωση και βάση εμφάνισης να επιστρέψουν ποτέ στο σημερινό παιχνίδι. Λες και είχαν άπαντες επαναπαυτεί στις δάφνες από την τεράστια νίκη το περασμένο Σάββατο επί του πρωτοπόρου Διαγόρα.

Όλα αυτά λειτούργησαν βούτυρο στο ψωμί των γηπεδούχων του Δημήτρη Κουτσογιαννόπουλου που πλέον έχει το 2Χ3=6 από την ημέρα που ανέλαβε την τεχνική ηγεσία της καινούργια του ομάδος. Μόλις στο 4΄ ο Ρέντι Ντουράϊ άνοιξε το σκορ (1ο φετινό) και στο 11΄ ο Ανδρέας Λαζανάς (7ο φετινό) έδινα σαφές προβάδισμα στην ομάδα τους, και στο 42΄ ο Τάκης Σχοινάς να αυξήσει ακόμη περισσότερο τον δείκτη του σκορ, προτού μειώσει στο 45΄ ο Γιάννης Καραμήτσος (9ο φετινό).

Στην επανάληψη πάλι σχετικά νωρίς στο 51΄ οι γηπεδούχο ξανακτύπησαν αυτήν την φορά με τον κορυφαίο σκόρερ τους Ανδρέα Γερασιμόπουλο (9ο φετινό), που σκόραρε για 2ο συνεχόμενο παιχνίδι και το κερασάκι στην τούρτα ήρθε στο 90΄ με δεύτερο προσωπικό γκολ του Τάκη Σχοινά που έφθασε τα 6 στο πρωτάθλημα, ενώ ενδιάμεσα στο 56΄ ο Δημήτρης Μάζης (9ο φετινό) είχε μειώσει προσωρινά σε 4-2.

Αξίζει να σημειωθεί πως το Λιμνοχώρι ζευγάρωσε τις νίκες του στο φετινό πρωτάθλημα απέναντι στην Θύελλα Αιγίου, με την τελευταία σε 10 αγώνες με τον συγκεκριμένο αντίπαλο να έχει 5 νίκες, 1 ισοπαλία και 4 ήττες.

ΘΥΕΛΛΑ ΑΙΓΙΟΥ: Πράσινος, Kαραμήτσος, Ι. Παξιμάδης, Αντ. Παξιμάδης, Σακελλαρόπουλος, Γιαννόπουλος, Διαμαντόπουλος, Δαυλάς (46΄ Σπηλιωτόπουλος), Νταλάκος, Μάζης, Αρβανίτης (70΄ Μακρυγιαννάκης).