Στο πρώτο της φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο γήπεδο του Προαστίου, η Θύελλα Αιγίου γνώρισε την ήττα από την τοπική Νίκη με σκορ 2-1.

Η Αιγιώτικη ομάδα του Κυριάκου Αθανασίου που στη φετινή σεζόν θα παρουσιαστεί με διαφορετικό αγωνιστικό πρόσωπο, από αυτό που μας είχε συνηθίσει τα τελευταία χρόνια, έδειξε πολύ καλά στοιχεία στον αγωνιστικό χώρο και μάλιστα προηγήθηκε μόλις στο 11΄ με τον 15χρονο Γιώργο Φιλιππάτο. Έκλεισε δε το ημίχρονο προηγούμενη με αυτό το σκορ, αφού στο 41΄ ο γκολκήπερ της Βαγγέλης Ασημακόπουλος απέκρουσε το πέναλτι του Ηρακλή Χριστοδουλόπουλου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι του Νίκου Πατρώνη και του Χάρη Μαράτου ου για αυτούς ήταν το πρώτο τους φιλικό παιχνίδι, έφτασαν στην ολική ανατροπή στο 46΄ με τον Σπύρο Φούντο και στο 73΄ με τον Μάριο Καμινιώτη που διαμόρφωσε το τελικό σκορ 2-1.

ΝΙΚΗ ΠΡΟΑΣΤΙΟΥ: Μποσγανάς, Πολύδωρος, Καϊμακάς, Χαλκιόπουλος, Βάσιλας, Πατρώνης, Ι. Διαμαντόπουλος, Σμπόρας, Χριστοδουλόπουλος, Μουστάκας, Καρέλας

Έπαιξαν ακόμη και οι Δανιήλ, Καπερώνης, Μαστροράκης, Ζελιλίδης, Μούζος, Μ. Διαμαντόπουλος, Καμινιώτης, Φούντος, Παπαθωμάς, Παναγόπουλος

ΘΥΕΛΛΑ ΑΙΓΙΟΥ: Ασημακόπουλος, Σκιαδάς, Πλατυκώστας, Μαραγκός, Μανέτας, Γιαννόπουλος, Φιλιππάτος, Λιάτος, Σπηλιωτόπουλος, Διαμαντόπουλος, Μητρόπουλος

Έπαιξαν ακόμη και οι Μάλλιος, Αθανασίου, Αρβανίτης, Ψυχράμης, Αγγελόπουλος, Κεφαλωνίτης