Η Θύελλα Αιγίου απέδειξε και σήμερα πως βρίσκεται σε ανοδική πορεία, αφού συνέτριψε εντός έδρας τον Κεραυνό Αγίου Βασιλείου με 3-1, στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄Κατηγορίας της Ε.Π.Σ.Α.

Το συγκρότημα του Κυριάκου Αθανασίου έπαιξε ωραίο ποδόσφαιρο και ευτύχησε να ανοίξει το σκορ στο 37ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Αρβανίτη. Οι φιλοξενούμενοι ωστόσο, αντέδρασαν και κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπερτσιά, στο 45΄του αγώνα.

Η Θύελλα Αιγίου πάντως δεν πτοήθηκε και συνέχισε στο ίδιο τέμπο και στην επανάληψη, με αποτέλεσμα να πάρει εκ νέου το προβάδισμα στο 50΄, με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Αρβανίτη, ο οποίος ευστόχησε από τα 11 βήματα.

Μάλιστα, πριν συνέλθουν οι παίκτες του Κεραυνού από την… ψυχρολουσία, οι  γηπεδούχοι πέτυχαν ακόμα ένα τέρμα, στο 59΄, με δράστη αυτή την φορά τον Δαυλά.

Θύελλα Αιγίου – Άγιος Βασίλειος  3-1 (37΄, 50΄ πεν. Αρβανίτης, 59΄ Δαυλάς / 45΄ πεν. Μπερτσιάς)

Θύελλα Αιγίου (Κυριάκος Αθανασίου): Ψυχράμης, Γκοτσόπουλος, Σωτηρόπουλος, Δαυλάς, Δημόπουλος, Διαμαντόπουλος(Σκιαδάς), Λιάτος, Σπηλιωτόπουλος(89΄Αθανασίου), Αρβανίτης, Μητρόπουλος(77΄Μανέτας), Μάλιος.