Ένα ημίχρονο φάνηκε ήταν αρκετό για την ομάδα του Διακοπτού για να πετύχει 2 τέρματα απέναντι στα Καλάβρυτα και να πάρει την νίκη με σκόρ 2-1, καθώς οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μείωσουν στην επανάληψη.

Το σκόρ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Μπακατσέλος στο 35΄λεπτό (1-0) και πέντε λεπτά αργότερα στο 40′ ο Μητρόπουλος έκανε το 2-0.

Στο β΄ημίχρονο το Διακοπτό άγγιξε τρίτο του γκολ στο 61΄αλλά η μπάλλα σταμάτησε στο δοκάρι απο την προσπάθεια του Χριστοδουλόπουλου,

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν σε 2-1 στο 73′ με τον Δημήτρη Καλαμαρά.

Δήμος Διακοπτού: Μακρής, Μπακατσέλος, Ραμπαβίλας, Παξιμάδης Αντ, Κρίστιαν (72΄Χριστοδουλόπουλος Γ.), Παξιμάδης Ι, Χριστοδουλόπουλος Χρ. (86΄Χίλα), Γεωργακόπουλος, Μητρόπουλος (84΄Τριανταφυλλόπουλος), Τσέντζος, Γεωργίου (77΄Λίβας).

ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ: Λέσης, Τζόβολος (67’ Παπαδάτος), Αλεξόπουλος Χρ, Παπαγεωργίου, Παπαδόπουλος, Καλαμαράς Διον. (56’ Κουτρουμάνης), Καμπεράι (30΄Σταματόπουλος) Δημόπουλος, Βραχλιώτης,  Καλαμαράς Δημ. , Αναγνωστόπουλος Γ .