Συνεχίζοντας τα αρνητικά τους αποτελέσματα τα Καλάβρυτα, γνώρισαν βαριά ήττα στο γήπεδο του Ρίου από τον τοπικό Αετό με σκορ 4-0 και πλέον έχουν 4 ήττες και 1 νίκη στα τελευταία τους 5 παιχνίδια.

Οι φιλοξενούμενοι του Νίκου Γιαννόπουλου όπως στα περισσότερα εκτός έδρας παιχνίδια τους έτσι και σήμερα σπατάλησαν κλασικές ευκαιρίες στο ξεκίνημα του αγώνα και ως είθισται η μπάλα τιμωρεί. Στο 23΄ ο Αετός όνομα και πράμα άρπαξε την μοναδική ευκαιρία που είχε στο παιχνίδι μέχρι τότε και με τον Δημοσθένη Χρυσανθόπουλο άνοιξε το σκορ, που παρέμεινε έτσι μέχρι την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι του Σάκη Κατσαντούλα βρήκαν καλύτερα τα πατήματά τους στον αγωνιστικό χώρο, έχοντας φυσικά και την ψυχολογία με το μέρος τους και στο 69΄ διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Κέβιν Σούλι.

Τα Καλάβρυτα δεν παρέδωσαν τα όπλα, προσπάθησαν να πετύχουν κάποιο γκολ που θα τους έβαζε στο παιχνίδι, όμως στο 83΄ ήρθε η αποβολή του τερματοφύλακά τους Γιάννη Λέση, για πιάσιμο της μπάλας εκτός ορίων περιοχής και ο σπεσιαλίστας Δημοσθένης Χρυσανθόπουλος δεν άφησε την ευκαιρία αυτή να πάει χαμένη με απευθείας εκτέλεση φάουλ και απέναντί του τον Νίκο Αλευρίτη κάτω από τα γκολπόστ, φθάνοντας έτσι τα 6 στο πρωτάθλημα. Και το κερασάκι στην τούρτα ήρθε στο 90΄ και πάλι με τον Κέβιν Σούλι, που έφθασε και αυτός τα 6 τέρματα για φέτος.

ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ: Λέσης, Λιακόπουλος (67΄ Γ. Τσαβαλάς), Αλεξόπουλος, Παπαγεωργίου, Κανελλόπουλος, Παπαδόπουλος, Κουτρουμάνης (75΄ Μπαχάς), Αλευρίτης, Σταθόπουλος, Γ. Αναγνωστόπουλος (86΄ Τζαφεράϊ), Ντιούφ.