Η Ακράτα υποδέχτηκε τον Αστέρα Τέμενης για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος του Γ΄ Ομίλου της Β΄Κατηγορίας. Οι “κιτρινόμαυροι” επικράτησαν με 3-1 και πλέον βρίσκονται στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 33 βαθμούς, αφήνοντας τους φιλοξενούμενους στους 26 πόντους και την 12η θέση.

Στα αγωνιστικά ο Τόλιας άνοιξε το σκορ στο 34΄του παιχνιδιού, ενώ εφτά λεπτά (41΄)  πριν τελειώσει το ημίχρονο, ο Τσούρας έκανε το 2-0.

Ο Τόλιας έβαλε το… κερασάκι στην τούρτα για τους γηπεδούχους πραγματοποιώντας το 3-0, ενώ το μόνο ου κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν με τον Βλάχο, στο 89΄του ματς.

Ακράτα – Αστέρας Τέμενης 3-1 (34΄, 63΄ Τόλιας, 41΄ Τσούρας / 89΄ Βλάχος)

Ακράτα: Οικονομόπουλος, Διαμαντόπουλος (80΄Κοντός), Λυμπερόπουλος, Τσούρας, Παππάς, Τόλιας (74΄Γκρέμπι), Παράνομος, Πλιατσικούρας, Πιχλίνσκι (87΄Αλέφαντος), Ν. Παναγόπουλος, Σακελλαρόπουλος (86΄Σιαφλιάς)

Αστέρας Τέμενης: Μαυρούλιας, Δορλής, Τασσόπουλος (78΄Κουτρόπουλος), Αντεριώτης, Ιβάνοφ (86΄Γκίνι), Γκιζέλης (46΄Μηλιάκης), Μεσσήνης, Ποταμίτης, Δαλιάνης, Βλάχος, Οικονομόπυολος