Σ΄ένα παιχνίδι διαφήμιση του ποδοσφαίρου που τα είχε όλα, Ακράτα και Καλάβρυτα ήρθαν ισόπαλοι 2-2 στο γήπεδο της Ακράτας.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν μόλις στο πρώτο μόλις λεπτό το σκορ, με τον  Πλιατσικούρα.
Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Καλαμαρά στο 31′ λεπτό και να πάρουν το προβάδισμα στο 74΄με αυτογκόλ του Λαμπρόπουλου. Η Ακράτα ισοφάρισε στο 84′ με εύστοχο πέναλντυ του Σέρμπου, ενώ στο 89′  έχασε τη μεγάλη ευκαιρία να πάρει τη νίκη καθώς  το δοκάρι σταμάτησε τη προσπάθεια του Νίκου Παναγόπουλου.
ΑΚΡΑΤΑ: Τσιρίγκας, Πιχλίνσκι,(46’Παππάς), Παναγόπουλος Ν, Λαμπρόπουλος (78′ Γκρέμπι),Ζίζηλας, Σέρμπος, Παράνομος, Πλιατσικούρας (68′ Πρέζας), Παναγόπουλος Λ. (46′ Σακκελαρόπουλος, Καρατζανίδης, Κυρίκος.
 Α.Ε.ΚΑΛΑΒΡΥΤΩΝ: Λέσης, Μπαχάς (70΄ Τζόβολος), Αλεξόπουλος, Παπαγεωργίου, Ντάλλας, Παπαδόπουλος, Καμπεράι (74΄ Κουτρουμάνης Θ), Δημόπουλος, Αναγνωστόπουλος Θ (89΄ Παπαδάτος), Καλαμαράς Δημ, Αναγνωστόπουλος Γ.