Ισόπαλο(1-1) έληξε το ντέρμπι ανάμεσα στην Ακράτα και τον Φοίνικα Σαλμενίκου, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος του Γ΄ Ομίλου της Γ΄Κατηγορίας.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πήραν το προβάδισμα στο σκορ, στο 4ο μόλις λεπτό της αναμέτρησης, με σκόρερ τον Τσούρα, για να απαντήσουν οι φιλοξενούμενοι στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 62΄, με… δράστη τον Γ. Μαρή.

Μέχρι και το τέλος του παιχνιδιού, καμία ομάδα δεν κατάφερε να πετύχει ένα δεύτερο τέρμα, με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να μοιραστούν βαθμούς και εντυπώσεις.

Ακράτα – Φοίνικας Σαλμενίκου 1-1 (4΄ Τσούρας / 62΄ Γ. Μαρής)

Ακράτα: Τσιρίγκας, Διαμαντόπουλος, Ν. Παναγόπολυος, Τσούρας, Παππάς, Πιχλίνσκι (67΄Πλιατσικούρας), Παράνομος, Σταυρόπουλος, Γκρέμπι (53΄Πρέζας), Κυρίκος, Σακελλαρόπουλος.

Φοίνικας Σαλμενίκου: Μπούνιας, Μάνε (46΄Μπουρνάκας), Σαλάι, Αγγ. Ραμπαβίλας, Βλάχος, Ντολάνι, Μπουλούμπασης, Θεοφανόπουλος(67΄Καυγάς), Γ. Μαρής, Χαρ. Ραμπαβίλας, Χ. Μαρής(87΄Καψάλης)