*  2 νίκες γηπεδούχων, 2 φιλοξενούμενων και 1 ισοπαλία ήταν το παλμαρέ αυτής της 21ης λειψής αγωνιστικής στον Γ΄ Όμιλο της Β΄ Κατηγορίας της Ε.Π.ΣΑ.

*  2 νίκες (Α.Ε. Αιγείρας/Ακράτας, Καλάβρυτα), 1 ισοπαλία (Αστέρας Τέμενης) και 2 ήττες (Φλόγα Ροδιάς, Απόλλων Αιγίου), ήταν ο απολογισμός των 5 εκπροσώπων της περιοχής μας, αφού δεν αγωνίστηκαν για διαφορετικούς λόγους οι Κεραυνός Σελιανιτίκων και Δόξα Ελαιώνα.

*  Στο γήπεδο της Ροδιάς ο πρωτοπόρος Αετός Ρίου αφού για 75΄ λεπτά είδε κατάφατσα τον χάρο με τα μάτια του, κατόρθωσε εν τέλει με ολική ανατροπή να επικρατήσει του Απόλλωνα Αιγίου με σκορ 2-1 και να παραμείνει στο ρετιρέ.

*  Στο γήπεδο του Προαστίου τα Καλάβρυτα στην πιο σπουδαία εκτός έδρας νίκη τους, επικράτησαν της φορμαρισμένης Αργυράς με σκορ 1-0 και συνεχίζουν να βρίσκονται στο -2 από την κορυφή.

*  Στο γήπεδο της Ακράτας η Α.Ε. Αιγείρας/Ακράτας επιβλήθηκε της Φλόγας Ροδιάς με σκορ 2-0 και σκαρφάλωσε στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

*  Στο γήπεδο της Αγυιάς ο Αστέρας Τέμενης παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ημίχρονο, εν τούτοις απέσπασε ισοπαλία με σκορ 1-1 από την Αυτόνομη, με τους γηπεδούχους να παίζουν την ύπαρξή τους στην κυριολεξία μία ολόκληρη κατηγορία.

*  Στο γήπεδο του Ρίου το Άνω Καστρίτσι στο τελευταίο δεκάλεπτο έκαμψε την σθεναρή αντίσταση του Κεραυνού 2016  με σκορ 2-0, παίρνοντας παράλληλα μεγάλη βαθμολογική ανάσα.

*  Στο γήπεδο της Ροδιάς αναβλήθηκε η αναμέτρηση για τις 27/03 ανάμεσα στην Δόξα και την Φλόγα Κάτω Καστριτσίου.

*  Στα Ζαρουχλέϊκα αναβλήθηκε η αναμέτρηση για τις 03/04 ανάμεσα στον τοπικό Ολυμπιακό και τον ουραγό Κεραυνό Σελιανιτίκων.

*  8 παιχνίδια αήττητος (7 νίκες, 1 ισοπαλία) συμπλήρωσε ο Αετός Ρίου.

*  Πρώτη ήττα για την Αργυρά μετά από 7 νίκες και 1 ισοπαλία.

*  Πρώτη εντός έδρας ήττα για τον Απόλλωνα Αιγίου.

*  6ο  χαμένο πέναλτι στο φετινό πρωτάθλημα για τον Απόλλωνα Αιγίου.

*  3 συνεχόμενες νίκες συμπλήρωσαν τα Καλάβρυτα και η Α.Ε. Αιγείρας/Ακράτας.

*  12 συνεχόμενες ήττες συμπλήρωσε ο Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων και 5 ο Κεραυνός Σελιανιτίκων.

*  Ζευγάρι τερμάτων από τους Γιώργο Χριστόπουλο και Αλέξη Τζιαντομένικο (Φλόγα Ροδιάς).

*  Για 5ο συνεχόμενο παιχνίδι σκόραρε ο Παναγιώτης Μπαλαλάς (Αετός Ρίου).

*  Για 3ο συνεχόμενο παιχνίδι σκόραρε ο Κώστας Ασπρούκος (Καλάβρυτα).

*  Για 2ο συνεχόμενο παιχνίδι σκόραρε ο Κώστας Σκιαδάς (Απόλλων Αιγίου).

*  Πρώτο γκολ στο φετινό πρωτάθλημα για τον Χρήστο Μπίντα (Αυτόνομη).

*  10 τέρματα (6 γηπεδούχοι, 4 φιλοξενούμενοι) επιτεύχτηκαν σε αυτή την 23η αγωνιστική ή 2,00 μ.ο. ανά παιχνίδι και συνολικά φθάσαμε τα 529 (299 γηπεδούχοι, 230 φιλοξενούμενοι) τέρματα στο πρωτάθλημα (3,33) μ.ο.