Το Διακοπτό ξεπέρασε άνετα το εμπόδιο της Θύελλας αιγιείρας και συνεχίσει ακάθεκτο τις υψηλές πτήσεις στο φετινό πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι έκαναν το 1-0 στο 38ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Γεωργακόπουλο, ενώ διπλασίασαν τα τέρματα τους με το… καλημέρα της επανάληψης(46΄), αυτή την φορά με τον Τσέντζο.

Στο 68΄του παιχνιδιού, ο Τσέντζος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, ενώ στο 81΄, ο Μητρόπουλος έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.

Διακοπτό – Θύελλα Αιγείρας 4-0 (38΄ Γεωργακόπουλος, 46΄, 68΄ Τσέντζος, 81΄ Μητρόπουλος)

Διακοπτό: Μακρής, Γ. Χριστοδουλόπουλος (80΄Κριστιάν), Κ. Θεοδωρόπουλος (71΄Μαμάκης), Αντ. Παξιμάδης, Ι. Παξιμάδης, Λίβας, Χρ. Χριστοδουλόπουλος(46΄Ν. θεοδωρόπουλος), Μπακατσέλος, Μητρόπουλος, Τσέντζος, Γεωργακόπουλος(71΄Χίλα)

Θύελλα Αιγείρας: Βασιλακόπουλος, Κριτάκης, Παναγιωτόπουλος, Αντρ. Μάρκου, Β. Σκάζας, Παπαχριστόπουλος, Ψαράκος, Γεωργούλης (64΄Ρηγανάς), Λουκίνας, Αγγ. Σκάζας, Υφαντής(68΄Δημόπουλος)