Την δεύτερη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Φοίνικας Σαλμενίκου  χθες στο γήπεδο των Καμαρών απέναντι στην Αναγέννηση/Αίας Συμπολιτείας με σκορ  1-0.

Σκόρερ για την ομάδα του  Σαλμενίκου  ήταν  ο  Χ. Ραμπαβίλας στο 14ο λεπτό της αναμέτρησης.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν  πέντε λεπτά πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου, αλλά η κεφαλιά του Αγγελάκη βρήκε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο  κος Σαμαρτζής.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ: Μπαβιώλης,  Σαλάι (46′ Αλεξόπουλος), Πετρόπουλος, Μάνε,  Ραμπαβίλας  Αγγ, Καυγάς, Ντολάνι, Μπουλούμπασης ,  Μαρής Χ,  Μαρής Γ,  Ραμπαβίλας  Χ.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ/ΑΙΑΣ:  Χατζιάι, Χριστόπουλος Χ, Τσάκουλης, Ντοντάι, Λάμμα, Σταματόπουλος Γ, Ξηρός (60′ Νικολόπουλος), Χρυσανθόπουλος (88′ Παπουτσής), Μπέκιος (86′ Φιλιππάτος), Σκούτας, Αγγελάκης.