Ένα ακόμα τρίποντο στη βαθμολογική της συγκομιδή πρόσθεσε σήμερα η Ακράτα απέναντι  στον Αχιλλέα Καμαρών  που τον φιλοδώρησε με τέσσερα τέρματα,σκοράροντας απο 2 φορές σε κάθε ημίχρονο. Ο Λευτέρης Παναγόπουλος άνοιξε τον χορό των τερμάτων για την ομάδα του στο 38′  (1-0) ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Κυρίκος έκανε το 2-0.

Στην επανάληψη ο Κυρίκος χρίστηκε για 2η φορά σκόρερ κάνοντας το 3-0 στο 68ο λεπτό, ενώ 10 λεπτά αργότερα (78′) ο Παράνομος έγραψε το τελικό 4-0.

Ακράτα: Μηνάς, Παππάς, Παναγόπουλος Ν. (52′ Σταυρόπουλος). Τσουράς (59′ Θωμάς) , Ζίζηλας, Σέρμπος, Πιχλίνσι (55′ Παράνομος), Καρατζανίδης, Παναγόπουλος Ε., Σακελλαρόπουλος, Κυρίκος (70′ Διαμαντόπουλος).

Αχιλλέας Καμαρών: Γιαννέλος, Πέτση, Καραμπούλας Τ.(46′ Γιαννούλιας), Ρουμελιώτης, Μαραγκός, Μπαρμπούνης, Καρέλης (50′ Ντακούλιας), Λούλια (65′ Πανέγκο), Χαλκίδης, Τριανταφύλλου, Νικολάου.