Η Ζήρια συνεχίζει τις πολύ καλές εμφανίσεις της στα φιλικά προετοιμασίας, κερδίζοντας άνετα και τον Αχαϊκό με 5-1. Η ομάδα του Ερινεού άνοιξε τον χορό των γκολ στο 52ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Σερβέ, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Κανάγιας έγραψε το 2-0. Στο 65΄του ματς, η Ζήρια που δεν κατέβασε ταχύτητα, έκανε με τον Τσιλιάκο το 3-0 και δύο λεπτά αργότερα, ο Λυμπέρης πραγματοποίησε το 4-0. Ωστόσο, οι «μελανόλευκοι» δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα και στο 72΄, ο Σερβές με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ένα πέντε τα τέρματα της ομάδας του. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν το σκορ, στο 80΄, με τον Μπούμπαλη.

Ζήρια: Γκανατσούλιας, Κ. Ψυχογιάννης, Αυλωνίτης, Λαδικός, Σημάτης, Μαυρομάτης, Δ. Ψυχογιάννης, Παρίσης, Κορδοτός, Τέρπος, Μπακρόζης.

Στην επανάληψη αγωνίστηκαν οι: Βαρελάς, Κανάγιας, Σερβές, Τσιλιάκος και Λυμπέρης.