Επιστροφή στις νίκες για τα Καλάβρυτα μετά από 3 σερί ήττες και μάλιστα χωρίς να σκοράρουν, αφού αξιοποιώντας αυτή την φορά τον παράγοντα έδρα επικράτησαν του Αχιλλέα Καμαρών με σκορ 3-0.

Οι γηπεδούχοι του Νίκου Γιαννόπουλου ευτύχησαν να πετύχουν γκολ με το καλημέρα, όταν στο 2΄ ο Θόδωρος Κουτρουμάνης (3ο φετινό) μετά από ένα στημένο, καλά πλασαρισμένος στην αντίπαλη περιοχή έβαζε τους συμπαίκτες του στη θέση του οδηγού. Ένα προβάδισμα το οποίο και διατήρησαν μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου, αλλά έχασαν τον Κώστα Δημόπουλου που αποβλήθηκε στο 44΄ με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Στην επανάληψη πάλι τα Καλάβρυτα κατάφεραν να πετύχουν ένα γρήγορο σχετικά γκολ στο 54΄ με τον Ανδρέα Σταθόπουλο (4ο φετινό) παίρνοντας έτσι ένα σκορ ασφαλείας, αφού και οι φιλοξενούμενοι αδυνατούσαν να μπουν στο ρυθμό του αγώνα και τις ιδιαιτερότητές του, αν και προέρχονταν από τρία θετικά αποτελέσματα (2 νίκες, 1 ισοπαλία).

Και φθάνουμε στο 74΄ όταν οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Ανδρέα Σταθόπουλου από τον Γιώργο Κανελή, η ομάδα του Ερινεού το αμφισβήτησε έντονα, δημιουργήθηκε μία μικρή σύρραξη με αποτέλεσμα ο διαιτητής της αναμέτρησης να διακόψει το παιχνίδι για 5 περίπου λεπτά. Όταν ξαναεμφανίστηκαν οι ομάδες στον αγωνιστικό χώρο αποβλήθηκε από τα Καλάβρυτα ο Θόδωρος Αναγνωστόπουλος, ενώ στο 75΄ ήρθε ο επίλογος με τον Ντιούφ (6ο φετινό) να ευστοχεί στο πέναλτι και  να δίνει μεγαλύτερη έκταση στη νίκη της ομάδος του.

ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ: Λέσης, Δημόπουλος, Αλεξόπουλος (89΄ Βελάνας), Παπαγεωργίου, Κανελλόπουλος, Σταθόπουλος, Κουτρουμάνης (68΄ Στέργιος), Αλευρίτης, Θ. Αναγνωστόπουλος, Γ. Αναγνωστόπουλος, Ντιούφ.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΑΜΑΡΩΝ: Καμίτσας, Ντακούλιας (83΄ Καραμπούλης), Γκόφας (89΄ Μανωλόπουλος), Σουβαλιώτης, Γ. Κανελλής, Π. Μητρόπουλος, Φουρκής (63΄ Πέτσι), Σερβές, Λιβαθηνόπουλος, Τέρπος.