Ο Αχιλλέας Καμαρών αναδείχθηκε ισόπαλος(1-1) στην έδρα του με τον Κεραυνό 2016, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος του Γ΄Ομίλου της Β΄Κατηγορίας.

Η ομάδα του Ερινεού, αν και ήταν καλύτερη από τους φιλοξενούμενους, δεν κατάφερε να πάρει το πολυπόθητο τρίποντο, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία για να πάρει βαθιά βαθμολογική… ανάσα.

Ο Αχιλλέας ευτύχησε να ανοίξει το σκορ στο 29ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Πανένκο, ενώ θα μπορούσε οχτώ λεπτά αργότερα(37) να πετύχει ακόμα ένα τέρμα, όταν η προσπάθεια του Γκοτσόπουλου σταμάτησε στο δοκάρι του κεραυνού 2016.

Οι φιλοξενούμενοι στη συνέχεια του παιχνιδιού αντέδρασαν και στο 63΄του ματς κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα, με το εύστοχο πέναλτι του Ρουντζαμάνη. Οι “πράσινοι” του Ερινεού ωστόσο, δεν πτοήθηκαν και συνέχισαν να είναι καλύετροι, ενώ θα μπορούσαν να είχαν πάρει τη νίκη, όταν ο Στεφ. Τριανταφύλλου δεν ευστόχησε σε πέναλτι, στο 80΄της αναμέτρησης.

Αχιλλέας Καμαρών: Ψαριάδης, Ντακούλιας, Πέτσι, Ρουμελιώτης, Μαραγκός, Μπαρμπούνης (λ.τ.40΄ Λιόσης, 96΄Π. Καραχάλιος), Πανένκο(75΄Λούλια), Καρέλης, Γκοτσόπουλος, Τριανταφύλλου, Τ. Καραμπούλας