Ακόμα μία μεγάλη νίκη πέτυχε η Φλόγα Ροδιάς, η οποία επικράτησε εκτός έδρας του Κεραυνού 2016 με 2-3, σε ένα εκπληκτικό παιχνίδι. Η ομάδα της Ροδιάς με αυτή τη νίκη, ουσιαστικά, ρέφαρε την εντός έδρας ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής από τον Φοίνικα Σαλμενίκου.

Το συγκρότημα του Μίλτου Καρατζά ευτύχησε να ανοίξει το σκορ , μόλις, στο 12΄της αναμέτρησης,  με τον Κατσαούνη. Ωστόσο, ο γηπεδούχοι βρήκαν απάντηση εννιά λεπτά αργότερα(21΄) με τον Γιάχα.

Οι φιλοξενούμενοι όμως δεν το έβαλαν κάτω και πήραν εκ νέου το προβάδισμα με τον Τσιαντομένικο στο 47΄του παιχνιδιού. Ο Κεραυνός ωστόσο, κατάφερε όπως και στο πρώτο 45λεπτο, να ισοφαρίσει κατευθείαν και πιο συγκεκριμένα τέσσερα λεπτά αργότερα(52΄) με… δράστη και πάλι τον Γιάχα.

Η Φλόγα Ροδιάς πάντως, που έδειχνε να μην συμβιβάζεται με τον βαθμό της ισοπαλίας, κατάφερε να πετύχει και τρίτο γκολ, παίρνοντας εν τέλει τη μεγάλη νίκη με 2-3. Το τρίτο γκολ των φιλοξενούμενων, που ήταν και το νικητήριο, το πέτυχε Κατσαούνης(δεύτερο προσωπικό) στο 83΄του ματς.

Φλόγα Ροδιάς: Βαρνακιώτης, Δεσποτόπουλος, Aλευρίτης, Π. Λιακόπουλος, Ανδρ. Λιακόπουλος, Τσιαντομένικο, Κλάϊντι, Χριστόπουλος, Κατσαούνης, Μπαντούνας, Γκλαβάς (89΄ Καζάνης)