Μεγάλο διπλό πανηγύρισε το Διακοπτό, το οποίο πέρασε από την έδρα της Αργυράς επικρατώντας με 2-1. Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο σκορ στις καθυστερήσεις(45+1) του πρώτου ημιχρόνου με σκόρερ τον Μητρόπουλο Π., ενώ με το… καλημέρα του δευτέρου ημιχρόνου και πιο συγκεκριμένα στο 48΄ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Οι γηπεδούχοι στη συνέχεια πίεσαν, αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 1-2, στο 63΄του παιχνιδιού, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κουκή.

Αργυρά Πατρών: Ζέρβας, Διγγελόπουλος Στ,. Τζουγανάτος, Θάνος, Τσαγκρώνης, Παπανικολάου Π. (73΄Αποστολόπουλος), Ασημακόπουλος, Μάγκος, Παπαζαφείρης (70΄Σλάκος), Κουκής (65΄Κουτσούκης), Διγγελόπουλος Π (80΄Φερτάκης).

Διακοπτό: Μακρής, Μπακατσέλος, Ραμπαβίλας(66΄Τριανταφυλλόπουλος), Παξιμάδης Αντ, Κρίστιαν(69΄Χίλα), Παξιμάδης Ι, Χριστοδουλόπουλος Χρ., Γεωργακόπουλος, Μητρόπουλος (83΄Χριστοδουλόπουλος), Τσέντζος, Γεωργίου.