Η Ακράτα γνώρισε την εντός έδρας ήττα από την Α.Ε Δρεπάνου, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος του Γ΄Ομίλου της Β΄Κατηγορία. Οι φιλοξενούμενοι, έπειτα από ένα καλό πρώτο ημίχρονο,  άνοιξαν το σκορ με τον Αναγνώστου στο 41ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματα τους στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 57΄, με τον Παπαδιονυσίου.

Οι “κιτρινόμαυροι” ωστόσο δεν το έβαλαν κάτω και οχτώ λεπτά αργότερα (65΄) μείωσαν σε 2-1 με τον Πιχλίνσκι. Η ομάδα της Ανατολικής Αιγιάλειας στη συνέχεια του ματς προσπάθησε να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης, αλλά δεν το κατάφερε, με τους φιλοξενούμενους εν τέλει να κάνουν το 1-3 στο 89΄με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Αναγνώστου.

Ακράτα: Τσιρίγκας, Παππάς, Ν. Παναγόπουλος (56΄ Πιχλίνσκι), Διαμαντόπουλος, Ζίζηλας, Σέρμπος, Παράνομος, Σταυρόπουλος, Ελ. Παναγόπουλος, Κυρίκος (89΄ Γκρέμπι), Σακελλαρόπουλος