Ο Φοίνικας Σαλμενίκου ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι του Ερινεού, αφού επικράτησε του τυπικά φιλοξενούμενου Αχιλλέα καμαρών με 2-1. Με αυτή τη νίκη ο Φοίνικας συνεχίζει τις υψηλές… πτήσεις στο πρωτάθλημα, σε αντίθεση με την ομάδα των Καμαρών, που συνεχίζει να βρίσκεται στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας, με συγκομιδή μόλις 6 πόντους.

Στα αγωνιστικά, ο Αχιλλέας καμαρών ήταν αυτός που πήρε το προβάδισμα στο σκορ με… δράστη τον Μπαρμπούνη, στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης. Ωστόσο, οι τυπικά γηπεδούχοι δεν το… έβαλαν κάτω και στο 38΄του ματς έφεραν το ματς στα ίσα, με σκόρερ τον Χ. Μαρή.

Ο Φοίνικας σχεδόν με το… καλημέρα της επανάληψης κατάφερε να κάνει την ολική ανατροπή(2-1) με σκόρερ αυτή την φορά, τον Χ. Ραμπαβίλα. Στα εναπομείναντα λεπτά του αγώνα δεν άλλαξε τίποτα, με τον Φοίνικα εν τέλει να κρατάει το υπέρ του αποτέλεσμα και να πανηγυρίζει ακόμα μία μεγάλη νίκη στο πρωτάθλημα.

Φοίνικας Σαλμενίκου: Μπούνιας, Σαλάϊ, Θεοφανόπουλος (46΄Καυγάς) , Μανέ, Καψάλης(46΄Ραμπαβίλας Χ.), Βλάχος, Ντολάνι, Μπουλούμπασης, Μάρης Χ.(87΄Ν.Πετρόπουλος), Μάρης Γ.Ζ (75΄Αλεξόπουλος), Ραμπαβίλας Α.

Αχιλλέας Καμαρών: Ψαριάδης, Καραχάλιος (54΄Λούλια), Λιόσης(67΄Καραχάλιος), Ρουμελιώτης, Καρέλης, Μπαρμπούνης, Ντακούλιας, Πέτση, Γκοτσόπουλος, Τριανταφύλλου, Καραπούλας.