Παρά την εξαιρετική προσπάθεια την οποία κατέβαλλαν κυρίως στην επανάληψη, εν τούτοις τα Καλάβρυτα δεν μπόρεσαν να αποφύγουν τη ήττα με σκορ 2-1 στο Σαραβάλι στο #Κ, Ζάρρας# από την Πάτρα 23005.

Οι γηπεδούχοι του Γιάννη Βογιατζή που διάγουν καλό ποδοσφαιρικό φεγγάρι, αφού είναι αήττητοι στις 4 τελευταίες αναμετρήσεις τους (3 νίκες, 1 ισοπαλία), ήθελαν και σήμερα το τρίποντο για να ανέβουν ακόμη ψηλότερα στον βαθμολογικό πίνακα. Έτσι μετά από ένα άγονο πρώτο ημίχρονο και από τις δύο ομάδες που κόλλησαν στην λευκή ισοπαλία (0-0), στην επανάληψη η Πατρινή ομάδα ευτύχησε να ανοίξει το σκορ με το καλημέρα στο 49΄ με τον Αργύρη Παπέτρου (2ο φετινό) και στο 75΄ να πάρει σοβαρό προβάδισμα με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Γιάννη Αβραμόπουλου (3ο φετινό).

Και ενώ όλοι θα περίμεναν ότι οι φιλοξενούμενοι θα κατέθεταν τα όπλα αρχίζει από το 77΄ η αντεπίθεση διαρκείας με δράστη τον Σενεγαλέζο τον Ντιούφ (4ο φετινό), που μειώνει το σκορ αλλά θα παραμείνει ως έχει, καθώς οι παράγοντες των Καλαβρύτων υποστηρίζουν ότι υπήρχε αλλοίωση αποτελέσματος από τον διαιτητή κ. Κώστα Ανδριανό, αφού στο 86΄ δεν καταλόγισε πέναλτι σε χέρι αμυντικού των γηπεδούχων και στο 93΄ εκεί που το ποτήρι ξεχείλισε που ακυρώνει γκολ του Ντιούφ σαν επιθετικό φάουλ στον τερματοφύλακα.

ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ: Λέσης, Διον. Τζόβολος, Αλεξόπουλος, Ντιούφ,Κανελλόπουλος, Παπαδόπουλος, Κουτρουμάνης (55΄ Τζουμάκας), Μπερτσουκλής, Θ. Αναγνωστόπουλος (71΄ λ.τ. Τζαφεράϊ), Γ. Αναγνωστόπουλος, Μπαχάς.